Świetny debiut i "złoto" Macieja Szcześniaka w kickboxingu

SAW
W Węgorwie koło Warszawy odbywały się zawody międzynarodowego Pucharu Polski w Kickboxingu Polish Open w odmianach K-1,Low-Kick,Full Contact i Kick-Light. Świetny debiut w kickboxingu i złoty medal wywalczył Maciej Szcześniak (reprezentował Kickboxing Kielce), który trenuje także boks w Rushh Kielce.

W imprezie walczyło 158 zawodników z 51 klubów w tym także z Rosji, Łotwy, Białorusi ,Litwy i Estonii. Dla Maćka był to debiut w kickboxingu. Startował w klasie sunior w wadze 81 kg w wersji Low-Kick. W drodze do finału w pierwszej walce wygrał walkowerem z Gena Tkachenką (Białoruś), w półfinale przez RSC w drugiej rundzie pokonał Piotra Furmaniaka (Kub Pawer Siedlce), a w finale zwyciężył jednogłośnie na punkty (3:0) Mateusza Piskorza (Palestra Warszawa).

Dobrze wypadł też w tych zawodach inny kielecki zawodnik Radosław Rydzewski, który w klasie senior zdobył "brąz" w kategorii wagowej do 86 kg.