Świetny mecz piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wysoko pokonała Grunwald Ruda Śląska.

Wisła Sandomierz - Grunwald Ruda Śląska 29:19 (14:13)

Wisła: Skowron, Karasiński, Kołacz - Solon 6, Hubka 1, Bakalarz 1, Białkowski 9, Osowski 1, Werstler 1, Teterycz 4, Serafin 1, Statuch, Wasiłek, Szklarski, Kubisztal 3, Dusak 2.

W meczu z Grunwaldem Ruda Śląska sandomierzanie zagrali ...po śląsku - konsekwentnie, twardo, agresywnie w obronie. I przyniosło to znakomity skutek, bo Wisła zdecydowanie pokonała zespół z aspiracjami, należący do czołówki drugiej ligi. Świetny mecz w zespole gospodarzy rozegrał również bramkarz, Daniel Skowron.

Pierwsza połowa z minimalną przewagą "wiślaków", Grunwald prowadził tylko raz - w 25 minucie 12:11. Spotkanie było szybkie, mocne, pełne walki, ale i ładnych akcji ze strony gospodarzy.

Kluczowe dla losów meczu były minuty między 36 a 47, kiedy Wisła zdobyła osiem goli z rzędu, wyprowadzając z remisu 16:16 do swojego prowadzenia 24:16. Po tym okresie nasz zespół nadal grał mocno w defensywie i spokojnie oraz skutecznie w ataku, co skutkowało ostatecznie 10-bramkową wygraną.

- Bardzo się cieszymy, bo weszliśmy na dobrą ścieżkę. W poprzedniej kolejce wygraliśmy w Zamościu, teraz zdecydowanie pokonaliśmy zespół z wyższej półki - mówił trener Wisły, Adam Węgrzynowski.