Świetny mecz w Bundeslidze Mattiasa Anderssona, bramkarza Flensburga, z którym w niedzielę zmierzy się PGE VIVE Kielce

PK
Mattias Andersson
Mattias Andersson Polska Press
51-procentową skuteczność miał bramkarz drużyny piłkarzy ręcznych SG Flensburg-Handewitt, Mattias Andersson, w czwartkowym meczu niemieckiej Bundesligi. Jego zespół pokonał na wyjeździe HC Erlangen 29:20, a w niedzielę w spotkaniu Ligi Mistrzów, zmierzy się z PGE VIVE Kielce.

Emocje w pierwszym w tym roku ligowym meczu drużyny z Flensburga zakończyły się już po 20 minutach, kiedy drużyna trenera Maika Machulli prowadziła 8:3. Duża w tym zasługa obrony drużyny gości, jak i jej bramkarza, Szweda Mattiasa Anderssona, który w pierwszej połowie miał 10 udanych interwencji. W drugiej blisko 40-letni golkiper dołożył kolejne 11 obron i zakończył mecz z 51-procentową skutecznością, a Flensburg wygrał z 13. drużyną w tabeli 29:20. Najskuteczniejszymi graczami Flensburga byli w tym meczu lewoskrzydłowy Hampus Wanne (9 bramek) oraz rozgrywający Rasmus Lauge Schmid (6) i Holger Glandorf (5).

W drużynie Flensburga nie zagrali mający zapalenie gardła Simon Jeppsson, będący po zabiegu okulistycznym Jacob Heinl, a niewiele na boisku przebywał będący po kontuzji najlepszy zawodnik zakończonych niedawno mistrzostw Europy, Jim Gottfridsson.

Niedzielny rywal kielczan zajmuje w tabeli czwarte miejsce, z czteropunktową stratą do liderujących Rhein-Neckar Loewen.
Mecz SG Flensburg-Handewitt w niedzielę o godzinie 19, transmisja na nSport + i Eleven Sports.

HC Erlangen – SG Flensburg-Handewitt 20:29 (7:11)

SG Flensburg-Handewitt: Andersson (21 obron, 2 karne) – Karlsson, Glandorf 5, Mogensen 1, Svan 1, Wanne 9 (5), Steinhauser 2, Zachariassen 1, Toft Hansen 2, Gottfridsson, Lauge 6, Mahé 1, Rød 1.