Świetny mecz w Zamościu. AZS UJK Kielce przegrał z Padwą po rzutach karnych

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Padwa Zamość wygrała z AZS UJK Kielce.

Padwa Zamość – AZS UJK 5:4 po karnych (25:25, 11:12)

AZS UJK: Drozd, Czerwiński – Dobrowolski, Curyło 2, Wójcik, Szafarczyk 3, Siedlarz 5 (1), Bysiak 3, Boszczyk 7 (3), Sornat 1, Grzesik 1.

Mimo że kielczanie pojechali do Zamościa w osłabionym składzie, a Padwa w porównaniu do pierwszej rundy wzmocniła się m.in. Tomasz Fugielem (rzucił kielczanom 10 bramek, jego brat 5, w sumie 15 z 25 goli gospodarzy), to nasz zespół nawiązał wyrównaną walkę. Oba zespoły jak na drugą ligę stworzyły bardzo dobre widowisko i zagrały na wysokim poziomie.

Goście zaczęli mecz nieco uśpieni i Padwa w 10 minucie prowadziła 5:2. Nasi akademicy zaczęli powoli odrabiać straty i w 25 minucie doprowadzili do remisu 9:9, a końcówka pierwszej części należała minimalnie do nich.

W drugiej części zamościanie cały czas odskakiwali na jedną bramkę, a zespół z Kielc doprowadzał do remisu. Jedyny raz AZS UJK wyszedł na prowadzenie w 58 minucie – na 25:24 trafił Karol Sornat, ale gospodarze zdążyli wyrównać i doprowadzić do karnych.

Kielczanie trzeci raz w tym sezonie rzucali karne (poprzednio w obu meczach z Wisłą Sandomierz), pierwszy raz je przegrali. I tu też były emocje, bo Padwa przestrzeliła dwa rzuty, a AZS UJK trzy.

– Mimo to jestem zadowolony ze zdobycia jednego punktu, a przede wszystkim z bardzo dobrej gry w obronie i przyzwoitej w ataku – skomentował trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.

Trzecie olimpijskie złoto Stocha. "Kamil ma założoną kartotekę wśród najwspanialszych skoczków narciarskich w historii"