Świetny początek i cztery medale dla kieleckich bilardzistów. Katarzyna Wesołowska została mistrzynią Polski. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Katarzyna Wesołowska została mistrzynią Polski w odmianę 8–bil.
Katarzyna Wesołowska została mistrzynią Polski w odmianę 8–bil. Nosan Kielce
Znakomity początek w Mistrzostwach Polski zaliczyli bilardziści Nosanu Kielce. Katarzyna Wesołowska zdobyła złoty medal w odmianie 8-bil. "Srebro" wywalczył Sebastian Batkowski, a brązowe krążki trafiły do Izabelli Jońskiej i Karola Skowerskiego.

Świetny początek kieleckich bilardzistów

Od 11 grudnia, hotel Binkowski w Kielcach gości najlepszych bilardzistów z całego kraju. W zawodach startują zawodnicy Nosanu. Reprezentująca drużynę Katarzyna Wesołowska zdobyła złoty medal w odmianie 8-bil. 35-latka wróciła do gry po sześciu latach nieobecności na krajowych mistrzostwach i w wielkim finale pokonała 5:3 Oliwię Zalewską z Akademii Bilardowej Rokietnica, natomiast w półfinale rozprawiła się po zaciętym spotkaniu z inną bilardzistką Nosanu - Izabellą Jońską, która musiała zadowolić się brązowym krążkiem.

W rywalizacji mężczyzn, "srebro" wywalczył Sebastian Batkowski, który w finale uległ 2:8 Wiktorowi Zielińskiemu z Inmarketing Hades Poznań. Z brązowym medalem rozgrywki zakończył Karol Skowerski, przegrywając półfinałowe starcie z Batkowskim 6:8.

Na najlepszego zawodnika w kategorii mężczyzn czeka specjalna nagroda o wartości ponad 55 tys. złotych w postaci nominacji na Euro 2024, pokrycia kosztów w turniejach Pucharu Europy Euro Tour oraz samochód Toyota Corolla Cross, który otrzyma na cały przyszły sezon. Dodajmy, że mistrzowie i mistrzynie Polski otrzymają nominację do kadry narodowej, a zwycięzcy poszczególnych rankingów, kwalifikację na Euro 2024.

Zmagania potrwają do 15 grudnia. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Partnerami Mistrzostw są: Urząd Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe, Ministerstwo Sportu i Turystyki, ML Bilard. Iwan Simonis Aramith, Brześc, Strefa Billard& Darts, Toyota Łódź, Clash, Targi Kielce, DJ Stanley, POT, Jump, Hotel Binkowski.