Świetny start biegaczek z Jędrzejowa w Łodzi

Kamil Markiewicz
Uczestnicy sobotnich biegów w Łodzi. Od lewej: trener Bartłomiej Bartosz, Karolina Fiutek, Daria Olesińska, Monika Strojecka, Jowita Foremnik, drugie trener Mariusz Szczerba, Dominika Ostrowska. archiwum prywatne
Doskonale spisały się zawodniczki UMKS Nadir Jędrzejów, które w sobotę, wzięły udział w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach, które odbywały się w Łodzi wzięła udział piątka naszych reprezentantów.

W biegu na 600 metrów brązowy medal wywalczyła Dominika Ostrowska, która pokonała ten dystans w czasie 1:41.86 sekund, co jest jej nowym rekordem życiowym. Na czwartym miejscu uplasowała się inna nasza zawodniczka Monika Strojecka, która uzyskała czas 1:42.46, co jest jej nowym rekordem życiowym. W tej konkurencji udział wzięła jeszcze jedna biegaczka Nadiru Jowita Foremnik, która z czasem 1:52.35 zajęła dziewiąte miejsce. Jowita trenuje dopiero od kilku miesięcy. Wynik uzyskany podczas zawodów w Łodzi, jest najlepszym jej rezultatem w dotychczasowych startach.

W biegu na 1000 metrów srebrny medal wywalczyła Karolina Fiutek. Pokonała ona ten dystans w czasie 3:07.90. W tej konkurencji rywalizowała także Daria Olesińska. Była ona czwarta w swojej serii z czasem 3:44.34. Ostatecznie zakończyła zawody na dwunastej pozycji.

W rywalizacji na dystansie 400 metrów wzięła udział także juniorka młodsza jędrzejowskiego klubu Joanna Wendt, która z czasem 1:04.65 zajęła dziewiąte miejsce.

W sumie jędrzejowska drużyna wywalczyła 6 punktów do klasyfikacji klubowej. Dało jej to czwarte miejsce wśród ekip z województwa świętokrzyskiego. - Przed zawodami spodziewaliśmy się, że do mistrzostw Polski młodzików awans uzyska Karolina. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się to także Dominice i Monice. Uważam, że zawody były bardzo udane w wykonaniu naszych reprezentantek. Widać to choćby po wynikach. Poprawiły one swoje rekordy życiowe - powiedział Bartłomiej Bartosz, trener biegaczek Nadiru Jędrzejów.
Zawody rozgrywane w Łodzi były eliminacją do mistrzostw Polski młodzików - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, które za dwa tygodnie (w weekend 24-25 września) odbędą się w Słubicach. W tej imprezie weźmie udział trójka naszych reprezentantek: Karolina Fiutek, Dominika Ostrowska i Monika Strojecka.

Zawodniczki Nadiru rywalizowały w Łodzi pod opieką trenerów Bartłomieja Bartosza i Mariusza Szczerby.