Świetny start zawodników z Ostrowca na mistrzostwach Europy w fitness w Santa Susana

Dorota Kułaga
Trener Joanna Kępa z Dominikiem Jewiakiem z Ostrowca, który bardzo dobrze wypadł na mistrzostwach Europy w Santa Susana. Fot. Archiwum prywatne
Kolejny sukces odnieśli zawodnicy Black&White Ostrowiec, tym razem na mistrzostwach Europy w Santa Susana.

W Santa Susana mistrzostwa Europy juniorów i weteranów oraz seniorów. W piątek złoty medal w wellness zdobyła Nikoletta Sularz, a srebrny w męskiej sylwetce Piotr Zieliński z Black&White - ich trenerem jest Grzegorza Kępa. Natomiast w sobotę w fitness gimnastycznym brązowy medal zdobył Dominik Jewiak trenujący w Black&White pod okiem Joanny Kępy.

- Bardzo cieszy nas medal najmłodszego debiutującego na mistrzostwach Europy, 16-letniego Dominika. Wysoki wynik cieszy, tym bardziej, że w rozgrywce na 6 miejscu znalazł się aktualny mistrz świata z fitness dzieci z 2017 roku. Dla przypomnienia Dominik był na tej imprezie trzeci. Teraz to Dominik triumfował. Kadra Polski jest tym młodym chłopakiem zachwycona. Bardzo się cieszę i gratuluję mu z całego serca - mówiła trener Joanna Kępa.

W niedzielę świetnie zaczęła Aleksandra Kępa, zdobywając srebrny medal. - Jestem bardzo szczęśliwa, pokonała mistrzynię świata seniorek Ewę Banikovą. Przegrała tylko z aktualną mistrzynią świata juniorek - Słowaczką Kristiną Juriciwą - dodaje Joanna Kępa.

Złoty medal wywalczyła Katarzyna Boik w bikini trenująca pod okiem Grzegorza Kępy. "Złoto" dorzucił także w męskiej sylwetce Adrian Długokęcki. Klub reprezentowały także Oliwia Mojsiej zajmując 9 miejsce i i Maria Pisarek - 13 miejsce. Polska w fitness drużynowo zajęła 3 miejsce.

-Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom reprezentującym barwy Polski i klubu Black&White. Wyjazd został częściowo sfinansowany z dotacji gminy Ostrowiec na 2018 rok - podkreśliła trener Joanna Kępa.