Świetny Szmal, reszta kielczan nieźle lub bezbarwnie. Statystyki po meczu Polski z Serbią [WIDEO]

/PK/
Świetny występ Sławomira Szmala w bramce, niezły Piotra Chrapkowskiego, podobnie Piotra Grabarczyka, pozostali bezbarwnie - tak można podsumować występ sześciu zawodników Vive Targów Kielce w otwierającym występ naszej reprezentacji meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Danii. "Biało-czerwoni" przegrali w Aarhus z Serbią 19:20.

Według oficjalnych statystyk Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Sławomir Szmal, który stał w polskiej bramce przez cały mecz, odbił 14 z 34 rzutów Serbów, co daje mu bardzo dobrą, 41-procentową skuteczność obron.

Mniej imponujące są statystyki pozostałych kielczan. Karol Bielecki rozpoczął mecz w pierwszej siódemce, oddał dwa nieskuteczne rzuty, miał stratę i w 14 minucie został zmieniony przez Piotra Chrapkowskiego. Na boisku zaliczył jednak tylko siedem minut, bo nie grał w obronie.

Chrapkowski wypadł przyzwoicie- 3 bramki na 5 rzutów (6 metr 1/1, kontra 1/1, 9 metr 1/3), który miał także żółtą kartkę, karę dwuminutową i dwa bloki. Na boisku spędził prawie 33 minuty.

Krzysztof Lijewski miał kiepską skuteczność - 3/8 (skrzydło 1/1, wejście w obronę 1/1, kontra 0/1, 9 metr 1/5), zaliczył asystę, stratę i blok, sprokurował dwa rzuty karne, na boisku był ponad 49 minut.

Tylko w obronie, przez 22 minuty, grał Piotr Grabarczyk i również prezentował się nieźle, dostał żółtą kartkę, miał 2 bloki, spowodował jednego karnego dla Serbii. W pierwszej połowie miał spore problemy z serbskim obrotowym Alemem Toskiciem, ale w drugiej części, podobnie jak koledzy z defensywy, zagrał lepiej, dzięki czemu w tej połowie straciliśmy tylko siedem bramek.

Za Chrapkowskiego, na ostatnie 13 minut, wszedł Michał Jurecki, który najwyraźniej odczuwa jeszcze to, że z powodu kontuzji nie przeszedł całego okresu przygotowawczego przed Euro. "Dzidziuś" miał asystę i dwuminutową karę.

Debiut na wielkiej imprezie zaliczył wychowanek kieleckiego klubu, grający obecnie w Chrobrym Głogów Jakub Łucak. Podobnie jak inni nasi skrzydłowi wypadł blado, choć wypracował dwa rzuty karne i w końcówce sprytnie złapał na faul w ataku Ivana Nikcevicia. Miał też asystę.

Były obrotowy Vive Targów Kielce, serbski obrotowy Rastko Stojković był 100-procentowo skuteczny (3/3), dostał również dwie kary. Co ciekawe, żaden z zawodników Serbii nie zdobył więcej, niż trzy gole - tyle samo razy, co Stojković, trafili Marko Vujin (ale na aż 12 prób) i Nemanja Zelenović.