Świetny wynik dziewcząt z KSP Kielce na finale Z Podwórka na Stadion Turnieju Pucharu Tymbarku. Zajęły siódme miejsce! (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Archiwum prywatne Justyny Petelickiej
Dziewczęta z rocznika do lat 12 z Kobiecego Stowarzyszenia Piłkarskiego Kielce pokazały się z bardzo dobrej strony na ogólnopolskim finale z Podwórka na Stadion Turnieju o Puchar Tymbarku. Zajęły na nm siódme miejsce.

Duży sukces dziewcząt z Kielc!

Zawodniczki prowadzone przez trenerkę Monikę Czerwiak zdołały awansować najpierw awansować do ogólnopolskiego finału wygrywając rozgrywki wojewódzkie, następnie w Warszawie dostać się do ścisłego ćwierćfinału, a ostatecznie zająć siódme miejsce w całych zawodach.

- 1500 drużyn w całej Polsce walczyły w tym roku o Puchar Tymbarku, w kategorii U12 dziewcząt. KSP Kielce są 7 najlepszą drużyną w kraju. Brawo! - napisała na portalu facebook.com Justyna Petelicka, mama jednej z zawodniczek, Niny.

W turnieju wojewódzkim zawodniczki Kobiecego Stowarzyszenia Piłkarskiego Kielce (KSP Kielce) rozegrały łącznie sześć spotkań. Bilans bramkowy? 47-1. Finał wygrały 10:0, więc bardzo dobry wynik na zawodach w Warszawie nikogo nie może dziwić.

Teraz młode piłkarki mogą spoglądać na mecze finałowe, które odbędą się na stadionie PGE Narodowym, a potem z jego trybun obejrzeć finał Pucharu Polski pomiędzy Lechią Gdańsk, a Jagiellonią Białystok.