Świetny występ gimnazjalistów z Połańca na Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

/dor/
Zawodnicy z Połańca bardzo dobrze zaprezentowali się na Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce.
W Kielcach odbyły się wojewódzkie finały Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Znakomicie spisali się zawodnicy Publicznego Gimnazjum numer 1 imienia Królowej Jadwigi w Połańcu.
Karolina Durda zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów z czasem 13.40 - to jej rekord życiowy.
archiwum prywatne

(fot. archiwum prywatne)

W konfrontacji z gimnazjalistami z całego województwa osiągnęli następujące wyniki: Mateusz Gad - 1 miejsce na 100 metrów - 11.32 (rekord życiowy) i na 300 metrów - 37.24; Mateusz Siuda - 1 miejsce w biegu na 300 metrów przez płotki - 40.89 (rekord życiowy), 2 miejsce na 300 metrów - 37.45 (rekord życiowy); Mariusz Sobierajski - 1 miejsce w rzucie oszczepem - 40.11 (rekord życiowy); Sebastian Szydłowski - 2 miejsce w biegu na 300 metrów przez płotki - 44.68 (rekord życiowy), 2 miejsce na 110 metrów przez płotki - 17.12 (rekord życiowy); Krystian Pasternak - 2 miejsce na 1000 metrów - 2:47.49; Karolina Durda - 3 miejsce w biegu na 100 metrów - 13.40 (rekord życiowy).

Świetnie spisały się też sztafety. 4x100 metrów w składzie Jakub Kwiatkowski, Sebastian Szydłowski, Mateusz Siuda, Mateusz Gad wygrała z czasem 45.90, a 4x100 metrów w składzie Kacper Skorupa, Artur Moryto, Karol Wojtacha, Adrian Kępiński uplasowała się na czwartej pozycji z czasem 49.30.

-Zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i wolą walki, a uzyskane wyniki świadczą o tym, że młodzież z Połańca może z bardzo dobrym skutkiem rywalizować z rówieśnikami z terenu województwa świętokrzyskiego - powiedział trener Sławomir Szydłowski. Dodajmy, że wyjazd jego podopiecznych na zawody możliwy był dzięki Publicznemu Gimnazjum w Połańcu, Urzędowi Miasta i Gminy w Połańcu oraz Suez Energia Polska Połaniec.