Świetny występ judoków Żaka Kielce na Mistrzostwach Polski Juniorów

/dor/
Dwa medale zdobyli zawodnicy Żaka Kielce na Mistrzostwach Polski Juniorów w judo, które odbyły się w Pile. Po "złoto" sięgnął Mateusz Garbacz, a "srebro" zdobył Damian Stępień.
Archiwum prywatne

(fot. Archiwum prywatne)

Zawody były bardzo dobrze obsadzone, startowało w nich 200 zawodników z całej Polski. W tym gronie było trzech reprezentantów UMKS Żak Kielce, którzy zdobyli dwa medale - złoty i srebrny oraz punktowane siódme miejsce. Dzięki temu Żak zajął trzecie miejsce w punktacji klubowej.

Rewelacyjne walczył Mateusz Garbacz w kategorii wagowej 66 kg, który zdobył złoty medal. Stoczył 5 pojedynków, wszystkie wygrał - 3 przed regulaminowym czasem, a półfinał i finał na punkty. W walce o złoty medal jego przeciwnikiem był Wiktor Mrówczyński z klubu Wojownik Skierniewice. - Mateusz walczył konsekwentnie i mądrze pod względem taktycznym. W pięknym stylu sięgnął po złoty medal. W tej samej kategorii wagowej walczył również Norbert Wierzba, który po zaciętych pojedynkach zajął siódme miejsce - powiedziała Małgorzata Karyś, trener Żaka.

"Srebro" po raz drugi wywalczył Damian Stępień w kategorii 73 kg. Stoczył pięć pojedynków, w walce finałowej przegrał z Damianem Szawarnowieckim z Gwardii Wrocław, aktualnym mistrzem Europy juniorów, mistrzem Europy młodzieżowców oraz mistrzem Polski seniorów z 2012 roku. - Walka o złoty medal to powtórka finału z 2012 roku, kiedy ci sami zawodnicy walczyli o mistrzostwo. Tym razem również lepszy okazał się zawodnik z Wrocławia - dodała Małgorzata Karyś. Do wspomnianego turnieju zawodników Żaka przygotowywali trenerzy klubowi Artur Karyś i Michał Zelek.