MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święto Jagody w Modliborzycach. Podsumowanie samozbiorów na plantacji Jagodowe Pole. Było mnóstwo osób. Foto i wideo

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Plantacja jagody kamczackiej „Jagodowe Pole” w Modliborzycach w niedzielę, 16 czerwca zaprosiło na Święto Jagody. Jak podkreśla właścicielka, Ewelina Pielaszkiewicz, to piękne podsumowanie samozbiorów. Zobaczcie zdjęcia i film

Święto Jagody w Jagodowym Polu w Modliborzycach

Już po raz piąty Jagodowe Pole w Modliborzycach a dokładnie właściciele Ewelina i Marek Pielaszkiewiczowie zaprosili na swoją plantację jagody kamczackiej tych, którzy chcieli odpocząć na łonie natury, zebrać owoce jagody lub po prostu odpocząć na wsi.
Pani Ewelina mówi, że tegoroczne samozbiory, które trwały od 8 czerwca były świetne.

- Bardzo dużo osób nas odwiedziło, mnóstwo osób zrywało owoce. To był piękny czas a dzisiejsze Święto Jagody to podsumowanie samozbiorów

– dodaje.

Samozbiory to świetny pomysł na spędzenie czasu z dala od zgiełku a przy okazji można posmakować jednego z najlepszych owoców. Jagoda kamczacka to bardzo smaczny i zdrowy owoc, który posiada dużo substancji czynnych, przeciwnowotworowych są to związki antocyjany, które wychwytują wolne rodniki i przez to działają przeciwnowotworowo, Jagoda znakomicie wpływa też na cukier, reguluje indeks glikemiczny i obniża cukier, ponadto zmniejsza cholesterol i bardzo dobrze działa na wzrok.
- Jak słyszymy z opinii ludzi, którzy nas odwiedzają ten owoc bardzo smakuje, w tej chwili jest już bardzo dojrzała, pyszna i trafiła w podniebienia. Mniejsza plantacja, hektarowa jest już oberwana, zostały tylko większe krzewy i z tego się bardzo cieszymy – wyjaśnia właścicielka Jagodowego Pola.

W niedzielę 16 czerwca na Święcie Jagody pojawiło się mnóstwo osób. To ostatni dzień samozbiorów. - Jestem z córką i z wnuczkami. Przyjechaliśmy z Ostrowca. Będą dżemy, jagody z cukrem – mówi pan Mirosław. Z kolei Franek tłumaczy, że zrywanie jagód jest łatwe i przyjemne. - Bardzo fajne miejsce, można tu zerwać dużo jagód. 15 czy 10 minut i pełna łubianka. Jedna łubianka do zjedzenia z drugiej będą dżemy. Jestem tutaj trzeci raz i polecam jagodę kamczacką wszystkim – mówił.

Jagodowe święto było połączone z piknikiem. Do Modlibrzyc zjechali producenci serów, miodów, olejów i win. Można było kupić także rękodzieło, przepiękne poduszki, serwetki oraz obrazy. Wszystko wykonane ręcznie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Modliborzycach przygotowało pyszności z jagodami wśród których królowały pierogi z jagodami. - Przepisu na ciasto nie zdradzimy – mówiły panie Dorota Kapsa i Milena Sendrowicz. - Możemy powiedzieć, że w środku pierogów są pyszne jagody, odrobina mąki ziemniaczanej i cukru pudru, żeby one kleiste były – mówi pani Dorota. - Podajemy ze śmietanką na słodko lub nie – dodaje pani Milena. Gospodynie zgodnie mówią, że na Święto Jagody robią pierogów tysiące.

Dla dzieci przygotowano także mnóstwo atrakcji: przejażdżki konne, dmuchańce, konkursy i zabawy ale także część artystyczna: grupa artystyczna Moc.Art, Chór Świętego Marcina z Opatowa oraz młodzi artyści ze szkoły podstawowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie