Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Święto Niepodległości 2019 w Pińczowie. Wspólnie świętowano 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (FOTORELACJA)

Agata Chrobot
Agata Chrobot
Bez względu na poglądy, przynależność polityczną, wiek - wszyscy wspólnie 11 listopada obchodzili w Pińczowie Narodowe Święto Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęto tradycyjnie w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury wspólną sesją Rady Powiatu i Miasta Pińczowa oraz występami artystycznymi. Następnie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny w kościele świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Po nabożeństwie wybrane delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ostatnia część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy, uczniowie, przedstawiciele władzy, służb mundurowych, stowarzyszeń i ugrupowań złożyli tam biało - czerwone wiązanki. Wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Przemawiali także włodarze burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak oraz starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, a także zaproszeni goście - w tym roku znalazł się w tym gronie między innymi poseł Krzysztof Lipiec. - W dniu 11 listopada nasze myśli wybiegają poza codzienne problemy. Dziś przypominamy jak ważne dla naszego narodu były wydarzenia sprzed 101 lat. Kiedy to po 123 latach niewoli ziściły się marzenia o wolnej i niepodległej Polsce. To co jeszcze na początku 1917 roku wydawało się mrzonką - stało się faktem. "Polska wybuchła" - jak pisała Maria Dąbrowska. Spełnił się sen o szpadzie? Wymodlona przez Mickiewicza "wojna powszechna ludów" spowodowała, że wszystkie trzy państwa rozbiorowe wyszły z niej pokonane - nawiązał do historii naszego kraju starosta Zbigniew Kierkowski. Włodarz powiatu mówił piękne także o odpowiedzialności za Ojczyznę i o miłości do niej: - Dziś to na nas spoczywa odpowiedzialność za Ojczyznę i przyszłość narodu. Ta odpowiedzialność to pomost pomiędzy bohaterami tamtych dni, a współczesnymi pokoleniami. O tej odpowiedzialności i o miłości do Ojczyzny przypominamy świętując w Pińczowie, Działoszycach i Kijach, we Wrocieryżu. Uczestnicząc w koncertach pieśni patriotycznych, organizowanych od lat przez pińczowską Szkołę Muzyczną. A także przez wspólne śpiewanie hymnu w szkołach i przedszkolach w naszym powiecie. Temu też służyły piękne obchody Dnia Niepodległości w pińczowskim muzeum i wiele innych inicjatyw w naszym powiecie.Na koniec przemówienia starosta pożyczył wszystkim aby dla każdego Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.  Prezentujemy fotorelację z wydarzenia w obiektywie Pawła Porosa. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach.
Bez względu na poglądy, przynależność polityczną, wiek - wszyscy wspólnie 11 listopada obchodzili w Pińczowie Narodowe Święto Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęto tradycyjnie w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury wspólną sesją Rady Powiatu i Miasta Pińczowa oraz występami artystycznymi. Następnie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny w kościele świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Po nabożeństwie wybrane delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ostatnia część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy, uczniowie, przedstawiciele władzy, służb mundurowych, stowarzyszeń i ugrupowań złożyli tam biało - czerwone wiązanki. Wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Przemawiali także włodarze burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak oraz starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, a także zaproszeni goście - w tym roku znalazł się w tym gronie między innymi poseł Krzysztof Lipiec. - W dniu 11 listopada nasze myśli wybiegają poza codzienne problemy. Dziś przypominamy jak ważne dla naszego narodu były wydarzenia sprzed 101 lat. Kiedy to po 123 latach niewoli ziściły się marzenia o wolnej i niepodległej Polsce. To co jeszcze na początku 1917 roku wydawało się mrzonką - stało się faktem. "Polska wybuchła" - jak pisała Maria Dąbrowska. Spełnił się sen o szpadzie? Wymodlona przez Mickiewicza "wojna powszechna ludów" spowodowała, że wszystkie trzy państwa rozbiorowe wyszły z niej pokonane - nawiązał do historii naszego kraju starosta Zbigniew Kierkowski. Włodarz powiatu mówił piękne także o odpowiedzialności za Ojczyznę i o miłości do niej: - Dziś to na nas spoczywa odpowiedzialność za Ojczyznę i przyszłość narodu. Ta odpowiedzialność to pomost pomiędzy bohaterami tamtych dni, a współczesnymi pokoleniami. O tej odpowiedzialności i o miłości do Ojczyzny przypominamy świętując w Pińczowie, Działoszycach i Kijach, we Wrocieryżu. Uczestnicząc w koncertach pieśni patriotycznych, organizowanych od lat przez pińczowską Szkołę Muzyczną. A także przez wspólne śpiewanie hymnu w szkołach i przedszkolach w naszym powiecie. Temu też służyły piękne obchody Dnia Niepodległości w pińczowskim muzeum i wiele innych inicjatyw w naszym powiecie.Na koniec przemówienia starosta pożyczył wszystkim aby dla każdego Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować. Prezentujemy fotorelację z wydarzenia w obiektywie Pawła Porosa. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach. Paweł Poros
Bez względu na poglądy, przynależność polityczną, wiek - wszyscy wspólnie 11 listopada obchodzili w Pińczowie Narodowe Święto Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęto tradycyjnie w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury wspólną sesją Rady Powiatu i Miasta Pińczowa oraz występami artystycznymi. Następnie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny w kościele świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Po nabożeństwie wybrane delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ostatnia część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy, uczniowie, przedstawiciele władzy, służb mundurowych, stowarzyszeń i ugrupowań złożyli tam biało - czerwone wiązanki. Wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Przemawiali także włodarze burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak oraz starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, a także zaproszeni goście - w tym roku znalazł się w tym gronie między innymi poseł Krzysztof Lipiec. - W dniu 11 listopada nasze myśli wybiegają poza codzienne problemy. Dziś przypominamy jak ważne dla naszego narodu były wydarzenia sprzed 101 lat. Kiedy to po 123 latach niewoli ziściły się marzenia o wolnej i niepodległej Polsce. To co jeszcze na początku 1917 roku wydawało się mrzonką - stało się faktem. "Polska wybuchła" - jak pisała Maria Dąbrowska. Spełnił się sen o szpadzie? Wymodlona przez Mickiewicza "wojna powszechna ludów" spowodowała, że wszystkie trzy państwa rozbiorowe wyszły z niej pokonane - nawiązał do historii naszego kraju starosta Zbigniew Kierkowski. Włodarz powiatu mówił piękne także o odpowiedzialności za Ojczyznę i o miłości do niej: - Dziś to na nas spoczywa odpowiedzialność za Ojczyznę i przyszłość narodu. Ta odpowiedzialność to pomost pomiędzy bohaterami tamtych dni, a współczesnymi pokoleniami. O tej odpowiedzialności i o miłości do Ojczyzny przypominamy świętując w Pińczowie, Działoszycach i Kijach, we Wrocieryżu. Uczestnicząc w koncertach pieśni patriotycznych, organizowanych od lat przez pińczowską Szkołę Muzyczną. A także przez wspólne śpiewanie hymnu w szkołach i przedszkolach w naszym powiecie. Temu też służyły piękne obchody Dnia Niepodległości w pińczowskim muzeum i wiele innych inicjatyw w naszym powiecie. Na koniec przemówienia starosta pożyczył wszystkim aby dla każdego Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować. Prezentujemy fotorelację z wydarzenia w obiektywie Pawła Porosa. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach.
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie