Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Święto Niepodległości 2023 w powiecie opatowskim. Będą msze, uroczyste akademie i koncerty. Zobacz program obchodów w każdej gminie

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Jak będą świętować mieszkańcy poszczególnych gmin powiatu opatowskiego 11 listopada? Zobacz na kolejnych slajdach >>>
W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Jak będą świętować mieszkańcy poszczególnych gmin powiatu opatowskiego 11 listopada? Zobacz na kolejnych slajdach >>>pixabay
Msze, akademie okolicznościowe i przemówienia. Jak będą świętować mieszkańcy powiatu opatowskiego 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości?

Mieszkańcy powiatu opatowskiego będą świętować 11 listopada

W tym roku przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To ważna data w historii naszego kraju, o której co roku pamiętamy i staramy się w sposób wyjątkowy uczcić bohaterów, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym kraju.
W każdej z gmin powiatu opatowskiego 11 listopada odbywać się będą uroczystości poświęcone tym wydarzeniom.

Zobaczcie w naszej galerii jak będę świętować poszczególne gminy powiatu opatowskiego:

Święto Niepodległości 2023 - Opatów
Opatowskie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się mszą świętą w kolegiacie pod wezwaniem świętego Marcina.
Jak informują księża parafii msza odbędzie się z udziałem przedstawicieli Kapituły opatowskiej oraz kapłanów z naszego dekanatu.
- Podczas mszy będziemy także modlić się za naszą Ojczyznę Niepodległą. Mszę św. zamówił Radny Miasta i Gminy pan Andrzej Adamski. Tradycyjnie w dniu odpustu parafialnego nadawany jest tytuł "Żołnierz św. Marcina". W tym roku tytuł ten otrzyma Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Św. Marcina Bpa w Opatowie. To wyróżnienie jest formą podziękowania za działalność charytatywną jaką prowadzą Panie zrzeszone w Parafialnym Zespole Caritas przy naszej parafii. I choć Zespół Caritas liczy kilka osób, to jest on bardzo aktywny w niesieniu wielorakiej pomocy. Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ksiądz Sylwester Dul - proboszcz z Majdanu Łętowskiego, nasz były wikariusz, który w tym roku obchodzi 25 - lecie kapłaństwa
– informuje parafia na swojej stronie internetowej.

Po mszy delegacje przejdą na opatowski rynek gdzie około godziny 13:15 zaplanowano oficjalną część uroczystości: przemówienia okolicznościowe i ceremonię złożenia kwiatów przy pomniku majora Ludwika „Topór” Zwierzdowskiego.

Na uroczystości zaprasza burmistrz Opatowa, Grzegorz Gajewski.

Święto Niepodległości 2023 - Ożarów
Burmistrz Ożarowa, Marcin Majcher zaprasza mieszkańców gminy Ożarów do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

O godzinie 10:30 odbędzie się msza w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie.

Oficjalne otwarcie obchodów Dnia Niepodległości na Placu Wolności przed Pomnikiem Niepodległościowym zaplanowano na godzinę 11:30. W programie znalazło się wspólne śpiewanie hymnu, przemówienia okolicznościowe, apel pamięci i złożenie kwiatów oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez uczestników obchodów święta.

Natomiast o godzinie 17 w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie odbędzie się Koncert Patriotyczny "Zrozumieć Niepodległą" w wykonaniu

  • Alicji Węgorzewskiej (mezzosopran)
  • Macieja Miecznikowskiego (bas - baryton, gitara, akordeon),
  • Roberta Grudnia (fortepian),

Wstęp wolny. Na uroczystości zaprasza burmistrz Ożarowa, Marcin Majcher.

Święto Niepodległości 2023 - Iwaniska
Burmistrz Iwanisk Marek Staniek, Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach oraz Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe zapraszają na obchody 105.rocznicy odzyskania Niepodległości.

O godzinie 10:15 odbędzie się uroczysta msza w intencji ojczyzny i parafian w kościele świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.
Podczas mszy wystąpią soliści, Big Band Opatów oraz Chór Novi pod dyrekcją Zdzisława Staniszewskiego.
O godzinie 11:30 odbędzie się uroczyste otwarcie zajezdni autobusowej w Iwaniskach.

Święto Niepodległości 2023 - Tarłów
Wójt Tarłowa, Tomasz Kamiński oraz Centrum Kultury zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które zapowiadają się bardzo ciekawie.

O godzinie 11:30 zbiórka przy budynku Biblioteki Centrum Kultury skąd w Korowodzie Patriotycznym uczestnicy przejdą ulicami Tarłowa do kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy gdzie w samo południe odbędzie się msza święta.

Na godzinę 13 zaplanowano złożenie wieńców na grobach Legionistów Polskich, którzy w dniach 30 czerwca – 2 lipca 1915 roku, stoczyli zwycięski bój z oddziałami rosyjskimi o tak zwaną Redutę Tarłowską.

Tarłowianie wspólnie zatańczą poloneza a około godziny 13:50 druhom strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tarłów, zostaną wręczone medale za zasługi dla pożarnictwa

W części artystycznej zaprezentują swe talenty dzieci, młodzież oraz zespół ludowy Tarłowiacy.
Organizatorzy zapraszają na gorący poczęstunek, będzie wyśmienita „Grochówka Legionisty”.

Święto Niepodległości 2023 - Sadowie
Wójt Sadowia, Marzena Urban – Żelazowska, proboszcz parafii Wszechświęte, Biblioteka – Ośrodek Kultury Gminy Sadowie oraz Szkoła Podstawowa imienia Batalionów Chłopskich zapraszają na uroczystą mszę, która zaplanowana jest na godzinę 11:30.
Po mszy złożone zostaną kwiaty i wieńce przy mogile żołnierzy Wojska Polskiego, poległych za ojczyznę w 1939 roku.
Odbędzie się także krótki program artystyczny, w którym usłyszymy najpiękniejsze pieśni i utworu literackie odnoszące się do narodowego patriotyzmu.

Święto Niepodległości 2023 - Baćkowice
Wójt gminy, Marian Partyka, przewodniczący rady gminy oraz Ochotnicza Straż Pożarna zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości.

W Baćkowicach rozpoczną się one o godzinie 11 mszą w kościele parafialnym. O godzinie 12 odbędzie się apel poległych i złożenie kwiatów przy obelisku upamiętniającym żołnierzy Legionów Polskich. W programie jest również poświęcenie kapliczki świętego Floriana, występy artystyczne w tym orkiestry Nieskurzowianie. Będzie też gorąca żołnierska grochówka.

Zobaczcie w naszej galerii jak będę świętować poszczególne gminy powiatu opatowskiego:

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie