MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święto Rodziny w Jastrzębskiej Woli i Iwaniskach. Połączyli Dzień Matki, Dziecka i Ojca. Była piękna zabawa. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Święto Rodziny w Jastrzębskiej Woli. Było mnóstwo radości
Święto Rodziny w Jastrzębskiej Woli. Było mnóstwo radości Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębskiej Woli
W Jastrzębskiej Woli odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca. Dzieci przygotowały spektakl, były także życzenia i podziękowania oraz pyszności od Koła Gospodyń Wiejskich.

Święto Rodziny w Jastrzębskiej Woli

W Szkole Filialnej imienia biskupa Jana Chrapka w Jastrzębskiej Woli z okazji Święta Rodziny odbył się uroczysty piknik. W programie artystycznym pod hasłem „Życie rodzi się w rodzinie” wystąpili uczniowie szkoły. Uroczystość była połączeniem obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. W tym roku zaproszono również na ten dzień babcie oraz dziadków.

Spektakl „Życie rodzi się w rodzinie” przygotowany przez przedszkolaków oraz uczniów klas I - III pod kierunkiem nauczycieli Teresy Paluch, Ilony Łasak i Doroty Świderskiej był wyrazem podziękowania i miłości wobec rodziców i dziadków. Młodzi artyści zaprezentowali tańce, wiersze oraz piosenki. Najmłodsi przygotowali także dla swoich bliskich prezenty, laurki i własnoręcznie wykonane dyplomy.

- Po części artystycznej pani dyrektor oraz pan burmistrz złożyli życzenia i podziękowania dla wszystkich uczestników spotkania. Burmistrz przekazał również radosną informację, że już za kilka miesięcy wszyscy uczniowie będą się uczyć i bawić w nowym budynku szkoły. Cieszy fakt, że takie małe szkoły integrują dzieci, nauczycieli, rodziny, jak i środowisko lokalne

– poinformowała Paulina Kita, nauczycielka ze Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach.

Uczestnicy tej radosnej zabawy, po występach, zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na świeżym powietrzu tatusiowie grilowali kiełbaski. Dużym powodzeniem, szczególnie u dzieci, cieszył się stół z owocami, fontanną czekoladową i watą cukrową. Do uroczystości włączyło się również nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy, które przygotowało pyszne pierogi. Dodatkowo można było obejrzeć galerię prac uczniów, zawierającą portrety ich rodzin oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia rodzinne w fotobudce.

- Bliskie, serdeczne relacje z rodziną to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. Nasza szkoła o tym wie, dlatego Dzień Rodziny jest dla nas ważnym świętem od zawsze. Ten dzień upływa w miłej i radosnej atmosferze, cieszymy się obecnością najbliższych osób, bo jak śpiewały dzieci „rodzina to rodzice i rodzeństwo, to są krewni, których łączy pokrewieństwo, bo w rodzinie wszyscy bardzo się kochamy i gdy trzeba jedni drugim pomagamy”. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej – dodaje Paulina Kita.

W uroczystości wziął udział poseł Krzysztof Lipiec, który przywiózł kosz pełen słodkości.

Święto Rodziny obchodzono też w Iwaniskach

„Żeby szczęśliwym być, drugiemu szczęście dać…..” – pod takim hasłem odbyło się z kolei Święto Rodziny w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach.

Przed publicznością wystąpiły przedszkolaki pod opieką swych pań: Grażyny Baran, Anny Kusik, Marty Śpiewak i Małgorzaty Wiśniewskiej. Z rozkoszą wszyscy patrzyli na ich uśmiechnięte buzie, odświętne ubrania i wysłuchali przygotowane przez maluchów wiersze i piosenki. Pełne uroku i brawurowe okazało się także wykonanie przez klasy zerowe tańców: „Walc rosses” i „Barbie girls”.

Na scenie pojawili się także uczniowie klas IV – VIII. Poezja, piosenki i teksty przez nich wygłaszane mówiły przede wszystkim o roli i znaczeniu w życiu osób najbliższych. Utwory poetyckie, piosenki i tańce w wykonaniu zespołu ,, Dworzan” dedykowane wspaniałym rodzicom, dziadkom, opiekunom a także nauczycielom umiliły ten wspólnie spędzony czas, stając się wyrazem wdzięczności, miłości oraz pięknym podziękowaniem za trud wychowawczy. Wyraziły ogrom emocji, które przepełniają serce, gdy myślimy o ukochanych osobach. Apelowały, by nie ukrywać swoich uczuć, nie odkładać miłości na później, nie obawiać się wyrazić tego, co czujemy wobec najbliższych.

Uczennice z klasy V b wykonały dwie piosenki w języku francuskim. Przygotowała je Ewelina Pilchowiec – Góral.
Nadzór i opiekę nad występem klas IV – VIII sprawowały: Elżbieta Dziama i Halina Pasiek- Wójcik.
Uczniom oraz opiekunom podziękowała dyrektor Anna Michalska – Kapsiak.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie