Świętokrzyscy łucznicy bez sukcesów we Francji

/PK/
Świętokrzyscy łucznicy bez sukcesów podczas pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Europy. We francuskim Riom startowało ich trzech - Rafał Dobrowolski i Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce oraz Piotr Nowak z Karimy Prząsław.

W eliminacjach najlepszy spośród naszych zawodników był Kacper Sierakowski z Marymontu Warszawa (15 miejsce, 1295 punktów). Piotr Nowak był 26 (1268), Rafał Dobrowolski 36 (1260), a Maciej Fałdziński 64 (1201).

W finałach Dobrowolski pokonał Rosjanina Aleksieja Borodina 7:3, a w 1/16 przegrał z późniejszym półfinalistą, Francuzem Thomasem Aubertem 0:6. Nowak w pierwszym przejściu uległ Norwegowi Christopherowi Furnesowi 4:6, a Fałdziński przegrał z Brytyjczykiem Kieranem Salterem po dogrywce 5:6. Dobrowolski został sklasyfikowany na miejscu 17-32, a Nowak i Fałdziński na 33-56.

W drużynie z naszych łuczników strzelał tylko Nowak. Polacy w 1/8 pokonali Luksemburg 205:202, a w 1/4 ulegli Rosji 208:213, kończąc zawody na siódmym miejscu.

Sukces odniosły za to nasze panie, które w drużynie zajęły drugie miejsce, ulegając w finale Ukrainkom 197:199.