Świętokrzyscy łucznicy najlepsi w Dąbrowie Tarnowskiej

/PK/
Świętokrzyscy łucznicy zdominowali zawody trzeciej rundy Pucharu Polski, które odbyły się w Dąbrowie Tarnowskiej. Wśród seniorów zajęli cztery pierwsze miejsca.

Rywalizację w najstarszej kategorii wśród panów wygrał Piotr Nowak z Karimy Prząsław (1316 punktów), przed trzema łucznikami Stelli Kielce - Rafałem Dobrowolskim (1285), Michałem Detką (1244) i Sebastianem Bątorem (1244); szósty był kolejny z kielczan, Tomasz Przepióra (1182).

Wśród juniorów trzeci był Hubert Soboń (Stella) - 1065, w gronie juniorek wygrała kielczanka Karolina Sorys - 1214, a wśród kadetek trzecia była jej klubowa koleżanka Aleksandra Baran - 1193.

- Na uwagę zasługuje bardzo dobry rezultat Piotrka Nowaka, który znacznie przekroczył 1300 punktów oraz rekord życiowy Karoliny Sorys - skomentował trener łuczników Stelli, Wiktor Pyk.

Za tydzień trójka zawodników Stelli - Bątor, Dobrowolski i Maciej Fałdziński, który na zawody w Dąbrowie Tarnowskiej dostał wolne, weźmie udział w mistrzostwach Polski w kategorii open, które odbędą się w Zamościu.