Świętokrzyscy strażacy na podium mistrzostw w sporcie pożarniczym

Michał Nosal
Triumfatorzy na podium
Triumfatorzy na podium CS PSP w Częstochowie
Reprezentacja świętokrzyskiej straży pożarnej zdobyła drugie miejsce podczas 39. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

W dwudniowych zawodach odbywających się w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie brało udział 20 drużyn z Polski, Bułgarii i Mołdawii.

Pierwszego dnia uczestnicy pokonywali stumetrowy pożarniczy tor przeszkód i wspinali się na wysokość trzeciego piętra używając drabiny hakowej. W pierwszej z tych konkurencji najlepszy wynik osiągnął aspirant Dawid Kowalik ze skarżyskiej straży pożarnej. Pokonał tor w 16,83 sekundy.

Drugiego dnia zawodnicy konkurowali w sztafecie z przeszkodami, mierzyli się też z tak zwanym pożarniczym ćwiczeniem bojowym. Pokonywali przeszkody, rozwijali węże, gasili ogień, wszystko to na czas.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Mazowsza. Drugie miejsce zajęli strażacy ze Świętokrzyskiego zaś trzecie ekipa z Podlasia.