Świętokrzyscy szachiści startowali w Mistrzostwach Polski Młodzików w Jastrzębiej Górze

/Dor/
Zawodnicy z trenerem Nazarem Ustiyanovichem.
W Jastrzębiej Górze odbyły Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach klasycznych. Nasze województwo reprezentowało 5 szachistów.

Najlepiej wypadł Piotr Paździerz z LUKKS Miedziana Góra.

Zdobył 5,5 pkt., co dało mu 4 miejsce w klasyfikacji do lat 9 (w klasyfikacji ogólnej -17 miejsce) oraz awans do kolejnych, przyszłorocznych mistrzostw Polski. -Piotrek zdobył też punkty FIDE i II kategorię. Zawodniczka naszego klubu Katarzyna Karyś również godnie reprezentowała nasze województwo. Zdobyła 4 punkty i uplasowała się na 17 miejscu w grupie dzieci do lat 9 - powiedziała Agnieszka Tatar-Paździerz, prezes klubu z Miedzianej Góry.

Spośród dziewcząt najlepiej wypadła Sara Wichura (Debiut Ostrowiec). Zdobyła 5 pkt., co dało jej w grupie do lat 9 szóste miejsce, a w klasyfikacji ogólnej 19 pozycję. Ponadto Monika Anyż z Victorii Kielce wywalczyła 5 pkt. i uplasowała się w grupie do lat 10 na 18 miejscu (klasyfikacja ogólna-miejsce 25). Jakub Jedynak z Victorii Kielce zdobył 3,5 pkt i uplasował się na 36 miejscu w grupie do lat 10.