Świętokrzyska liga okręgowa. Granat podejmie Gród, Orlicz jedzie do Starachowic

Piotr Stańczak
Mateusz Rafalski strzelił dla Orlicza Suchedniów pierwszego gola w meczu ze Spartą Kazimierza Wielka. Piotr Stańczak
W 14. kolejce świętokrzyskiej ligi okręgowej zakończył się zwycięski marsz Granatu Skarżysko-Kamienna.

Podopieczni trenera Dominika Rokity zremisowali na wyjeździe z Zenitem Chmielnik 1:1 (0:1). Wyrównującego gola zdobył dla naszej drużyny Paweł Suwara w 92 minucie (!) gry. Po dwunastu z rzędu wygranych skarżyszczanie stracili pierwsze punkty, ale nadal prowadzą w tabeli. Mają 37 „oczek”. W następnej, 15. kolejce podejmą na własnym boisku Gród Ćmińsk (zajmuje przedostatnie, piętnaste miejsce z ośmioma punktami). Mecz odbędzie się w sobotę 18 listopada, początek o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Słonecznej.

Orlicz Suchedniów w poprzedniej kolejce wygrał u siebie ze Spartą Kazimierza Wielka 2:1 (0:0) po bramkach Mateusza Rafalskiego oraz Mateusza Tumulca (zdobył gola w 93 minucie!). Orlicz jest siódmy w tabeli, ma 21 punktów. W 15. kolejce zagra na wyjeździe ze Starem Starachowice (piąta pozycja, 23 punkty). Spotkanie odbędzie się w sobotę, rozpocznie się o dwunastej. W niedzielę 26 listopada, w zaległym meczu w Suchedniowie „biało-niebiescy” podejmą Granat. Derby powiatu rozpoczną się o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Sportowej. Będzie to ostatni akcent rundy jesiennej w okręgówce.