Świętokrzyska liga okręgowa. Orlicz Suchedniów ograł Spartę Kazimierza Wielka

Piotr Stańczak
Rafał Stępień (z lewej) strzelił gola dla Sparty, ale jego zespół przegrał w Suchedniowie. Obok Michał Bator z Orlicza. Piotr Stańczak
W meczu 14. kolejki świętokrzyskiej ligi okręgowej Orlicz Suchedniów zwyciężył Spartę Kazimierza Wielka 2:1 (0:0).

Orlicz Suchedniów - Sparta Kazimierza Wielka 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Rafalski 49, 1:1 Rafał Stępień 69, 2:1 Mateusz Tumulec 90+3.
Orlicz: Ubysz - Tacij, Jarząb, Janyst, Bator (74. Sikora) - P. Solnica, Skarbek, Mądzik (80. Pająk), Kita (87. Tumulec) - Świtowski, Rafalski (85. A. Solnica).
Sparta: Ciemiera - Fakowski, Nowak, Kowalski, Bandura - Florczyk, Zawadzki, Ziętara, Stępień (89. Morsztyn) - Radziszewski (60. Wąż), Byrski.

Początek pojedynku należał do Sparty, najlepszą bramkową okazję zmarnował Dawid Byrski, jego uderzenie obronił Mateusz Ubysz. Z kolei w 28 minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem Sparty przegrał zawodnik Orlicza Karol Świtowski. Gole posypały się dopiero po przerwie. – Objęliśmy prowadzenie tuż po przerwie, potem straciliśmy wyrównującego gola. Na szczęście w końcówce wykorzystaliśmy swoją szansę i trafiliśmy do siatki – relacjonował kierownik suchedniowskiej drużyny Rajmund Kabała.

- Przed meczem kontuzje odniosło trzech obrońców, defensywa nam się posypała, a te formacja do tej pory była naszą mocną stroną. Znaleźliśmy się w kiepskiej sytuacji kadrowej, ale mimo wszystko powinniśmy wywieźć z Suchedniowa przynajmniej remis – wspominał Marek Kowalski, trener Sparty.