Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyski europoseł pomylił się podczas głosowania w Parlamencie Europejskim

/mat/
29 maja Parlament Europejski przyjął dużą większością (456 głosów za i 147 przeciw) nowe, niekorzystne dla Polski regulacje w sprawie pracowników delegowanych, które mogą wejść w życie w połowie 2020 roku. Podczas głosowania doszło do wstydliwej pomyłki wielu polskich europosłów, w tym europosła ze świętokrzyskiego, Czesława Siekierskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Według Siekierskiego ich omyłkowe głosowania i tak nie zmieniłyby rezultatu głosowania. - Część polskich posłów, w tym ja, pomyliła się w głosowaniu końcowym, co wynikało z chaotycznego sposobu prowadzenia głosowania przez przewodniczącego. Zastanawiam się czy nie celowo, ponieważ jego grupa polityczna - liberałowie była za tą dyrektywą. Jednakże zaraz po głosowaniu zgłosiłem korektę głosowania, co jest już odnotowane w protokole. Podobnie uczynili pozostali posłowie. Ponadto trwają jeszcze zabiegi, aby przeprowadzić reasumpcję głosowania w związku ze wspomnianych chaosem w czasie głosowania - przyznaje europoseł Czesław Siekierski.

Nowa dyrektywa ograniczy możliwość delegowania pracowników do 12 miesięcy z możliwością przedłużenia tego czasu o sześć miesięcy na podstawie "uzasadnionej notyfikacji" przedstawionej przez przedsiębiorcę władzom państwa przyjmującego. Po tym okresie pracownik będzie objęty prawem kraju przyjmującego. Dla polskich przedsiębiorców wysyłających pracowników do krajów zachodnich będzie to natomiast oznaczało wyższe koszty. - Nowe regulacje są niekorzystne dla Polski, skąd pochodzi największa liczba pracowników delegowanych, ponieważ skracają okres delegowania do 12 miesięcy, z możliwością warunkowego przedłużenia o pół roku, po tym delegowani mieliby być objęci tymi samymi prawami i obowiązkami co miejscowi pracownicy, łącznie z płacą minimalną i układami zbiorowymi. Jest szczególnie zagrożenie dla naszych małych i średnich firm, które będą musiały poradzić sobie z ciężarem zapoznania się z gąszczem przepisów, które różnią w poszczególnych krajach. Zapewne duża część z nich temu nie podoła. Dotyczy to w dużym stopniu również firm z naszego regionu, które masowo delegują pracowników do pracy w budownictwie na Zachodzie. Równocześnie można jednak powiedzieć, że polscy pracownicy mogą teoretycznie na dyrektywie zyskać, gdyż otrzymają świadczenia porównywalne do tych obowiązujących w danej branży w kraju przyjmującym - dodaje Czesław Siekierski.

ILE DAJEMY DZIECKU DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ]




Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]






Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10




Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!





Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?




Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)



ZOBACZ TAKŻE: Info z Polski - Opiekunka ze żłobka nagrana jak znęca się nad dziećmi. Szaleniec z piłą łańcuchową chodził po mieście. Taksówka powietrzna przetransportuje w każde miejsce w Polsce

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie