Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyskie atrakcje wśród laureatów Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Doceniono tężnię w Busku, zamek Krzyżtopór i Park Legend

OPRAC.:
Anna Bilska
Anna Bilska
Polska Organizacja Turystyczna doceniła trzy świętokrzyskie atrakcje. Zobacz zdjęcia z gali Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Na zdjęciu dyrektor Małgorzata Wilk-Grzywna odbiera nagrodę dla Parku Legend.
Polska Organizacja Turystyczna doceniła trzy świętokrzyskie atrakcje. Zobacz zdjęcia z gali Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Na zdjęciu dyrektor Małgorzata Wilk-Grzywna odbiera nagrodę dla Parku Legend. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego
Tężnia w Busku-Zdroju, zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Park Legend w Nowej Słupi zostały docenione podczas wielkiej gali konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na "Najlepszy produkt Turystyczny - Certyfikat POT".

Świętokrzyskie atrakcje laureatami Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT

Po raz dwudziesty przyznane zostały najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. Podczas jubileuszowej gali dwudziestolecia Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w Warszawie nagrodzono 16 produktów turystycznych. Wśród nich są trzy świętokrzyskie atrakcje.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla tężni w Busku

Certyfikat POT otrzymała tężnia w Busku-Zdroju. To wielka atrakcja otwarta 25 czerwca 2021 roku, która przyciąga tu kuracjuszy z całej Polski. Oprócz tężni w skład kompleksu wchodzi też dom zdrojowy z pijalnią wód, całoroczną mini tężnią i pasieką na dachu.

Zamek Krzyżtopór wyróżniony

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe otrzymał wyróżnienie w konkursie. To ruiny powstałej w latach 1621–1644 rezydencji pałacowej otoczonej fortyfikacjami bastionowymi położonej w miejscowości Ujazd w gminie Iwaniska w powiecie opatowskim.

Park Legend Turystycznym Odkryciem Roku 2023

Z kolei Turystycznym Odkryciem Roku został okrzyknięty Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich "Łysa Góra" w Nowej Słupi w powiecie kieleckim, zwany w skrócie Parkiem Legend. Miejsce, które hucznie otwarto 1 sierpnia 2023 roku, łączy w sobie formułę nowoczesnego muzeum z salami wystawowymi, kinem, strefą edukacyjną i rozrywkową oraz zewnętrznym amfiteatrem. To kolejna, wyjątkowa atrakcja turystyczna, ściśle związana z dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobaczcie zdjęcia z gali:

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je Polakom i turystom zagranicznym. Jest stałym elementem promocji Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie.

Certyfikaty POT są przyznawane przez kapitułę, którą powołuje Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

- Prowadzony od 20 lat Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT każdego roku rozszerza katalog wyjątkowych miejsc na mapie Polski i co roku pozytywnie zaskakuje - powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke. -Stanowiąc znakomitą rekomendację dla turystów, niejako podpowiada, jak spędzić wolny czas, by dostarczył wielu wspaniałych wrażeń, a podróż na zawsze pozostała w naszych najlepszych wspomnieniach. Tegoroczna jubileuszowa edycja była znakomitym pretekstem do podsumowania ostatnich dekad, a także drogi, jaką przeszła rodzima branża turystyczna. Przy tej wyjątkowej okazji, szczególne podziękowania kieruję pod adresem Regionalnych Organizacji Turystycznych, które od początku istnienia konkursu walnie przyczyniają się do wyboru absolutnie najlepszych produktów turystycznych. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wierzę, że nie tylko utrzymają oni obecny poziom, ale również będą dalej rozwijać swoją ofertę dla Polaków i gości zagranicznych.

Do konkursu, zgodnie z jego regulaminem, zgłoszono 42 produkty turystyczne w kategorii Certyfikat POT, 10 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 14 do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. Łącznie odnotowano 66 zgłoszeń do etapu ogólnopolskiego.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie kampania promocyjna o wartości 200 tysięcy złotych.

Najważniejszą nagrodę – Złoty Certyfikat POT – zdobyły Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe.

W trakcie uroczystości prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke podziękował przedstawicielom Regionalnych Organizacji Turystycznych, którzy od 20 lat realizują konkurs na etapie regionalnym, wręczając im pamiątkowe jubileuszowe patery.

Laureaci Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w 2023 roku:

Certyfikaty POT:

 • 1. ANTIDOTUM Airshow Leszno
 • 2. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady
 • 3. Festiwal Stolica Języka Polskiego
 • 4. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
 • 5. Julinek Park
 • 6. Kompleks Tężnia Busko
 • 7. Kraina Górnej Odry
 • 8. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
 • 9. Marina Gliwice i wodny szlak Kanału Gliwickiego
 • 10. Młyny Rothera

Wyróżnienie:

 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Certyfikat Internautów:

 • Kraina Górnej Odry

Turystyczne Odkrycie Roku:

 • Park Legend Gór Świętokrzyskich

Wyróżnienia w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku:

 • Anielskie Ogrody Sferyczne
 • Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha

Złoty Certyfikat POT:

 • Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie