Świętokrzyskie bilardzistki Wesołowska i Czupryńska mistrzyniami Europy!

/SAW/
Katarzyna Wesołowska (z lewej) i Oliwia Czupryńska - drużynowe mistrzynie Europy. Fot. PZBil.
Świetnie spisały się bilardzistki Nosanu Galeria Echo Kielce - Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska podczas rozgrywanych w Luksemburgu bilardowych mistrzostw Europy. Nasz duet wywalczył złoty medal w finale drużynowym, pokonując Norwegię po dramatycznych karnych 5:4.

Po dwóch indywidualnych pojedynkach był remis 1:1. Kasia Wesołowska przegrała z mistrzynią Europy Line Kjorsvik 2:7, natomiast Oliwia Czupryńska pokonała Ine Helvik 6:2. Do rozstrzygnięcia potrzebne były więc rzuty karne. Podstawową serię wspaniale zaczęły nasze reprezentantki, które prowadziły już 3:1, ale potem zrobiło się 3:3. Ostatecznie triumfował reprezentujący Polskę duet kieleckiego klubu, odnosząc ogromny sukces. To pierwszy złoty medal dla Polski w kategorii kobiet. Polki miały na swym koncie już srebrny i brązowy medal wywalczony dwa i trzy lata temu, ale po mistrzostwo kontynentu sięgnęły po raz pierwszy.
Wyniki duetu Wesołowska - Czupryńska w drużynowym turnieju mistrzostw Europy : Polska-Bułgaria 2:0, Polska - Austria 0:2, Polska - Holandia 2:0, Polska - Rosja 2:0. Polska - Norwegia 1:1, karne 5:4 dla Polski.