Świętokrzyskie przegrało w tie-breaku. Nasi siatkarze zajęli ostatnie miejsce w swej grupie (zdjęcia)

Robert KACZMAREK
Z trzema porażkami zakończyli rywalizację w grupie F świętokrzyscy siatkarze. W ostatnim grupowym pojedynku przegrali po dramatycznym boju z Pomorzem 2:3.
Świetokrzyskie przegralo

Świętokrzyskie przegrało

Spotkanie było wyrównane, trwało blisko dwie godziny! W pierwszy secie podopieczni Piotra Cieśli i Grzegorza Wierzbowicza pokonali Pomorskie - po udanej końcówce - 25:22. Niestety, w drugiej lepsi byli rywale, którzy w decydującym momentach tej partii powiększali przewagę i zwyciężyli ostatecznie 25:16.

Także trzecia odsłona należała do Pomorzan, z tym, że dopiero w końcówce przechylili oni szalę wygranej na swą korzyść (25:21). Od początku czwartego seta do roboty wzięli się gracze Świętokrzyskiego, decydujące piłki należały do naszych siatkarzy, którzy wygrali 25:23 i doprowadzili do remisu w meczu 2:2. O wszystkim decydował więc tie-break. Mimo, iż przez większą część piątego seta to Świętokrzyskie utrzymywało 2-3 punktową przewagę, to jednak dało ją sobie wydrzeć w samej końcówce.

Pomorze doprowadziło do remisu 12:12, po czym zainkasowało trzy punkty z rzędu i wygrało 15:12, a całe spotkanie 3:2.

Świętokrzyscy siatkarze zajęli ostatnie miejsce w grupie. W dalszej fazie turnieju, już w sobotę zmierzą się z Wielkopolskim, które uplasowało się na trzeciej pozycji w grupie E. Jeśli wygrają, będą w niedzielę walczyć o piąte miejsce w końcowej klasyfikacji ze zwycięzcą pojedynku Opolskie (trzecia drużyna gr. F) - Małopolskie (czwarty zespół gr. E). Do strefy medalowej awansowały województwa: Podkarpackie i Śląskie (gr. E) oraz Mazowieckie i Pomorskie (gr. F).