Świętokrzyskie siatkarskie ligi seniorów. Ostrowczanki górą na uniwersytecie w Kielcach

Kamil Markiewicz
Fragment spotkania drugiej grupy trzeciej ligi kobiet pomiędzy AZS UJK Kielce, a ZSOMS SMS Ostrowiec Świętokrzyski Kamil Markiewicz
Rozegrane zostały koleje mecze świętokrzyskich siatkarskich lig seniorów. W tej kolejce odbył się mecz na szczycie drugiej grupy trzeciej ligi kobiet. Wicelider AZS UJK Kielce po zaciętym spotkaniu uległ liderowi ZSOMS SMS Ostrowiec Świętokrzyski 2:3. Był to ostatni mecz obu drużyn przed fazą play off.

AZS UJK Kielce - ZSOMS SMS Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (21:25, 22:25, 26:24, 26:20, 10:15)

AZS UJK: Magdalena Ormiańska, Patrycja Pilarczyk, Angelika Toporek, Joanna Kosmala, Paulina Madej, Olga Niestuj, Maria Czarnecka (libero) oraz Weronika Mazur, Kamila Kościańska, Paulina Szewczyk (libero).

ZSOMS SMS: Magdalena Turek, Joanna Ciesielczyk, Zuzanna Urbańska, Cecylia Pietruszka, Martyna Dobrasiewicz, Angelika Wasik, Wiktoria Kowalska (libero) oraz Aleksandra Spychaj, Natalia Drab, Dominika Rubinkiewicz (libero).

Po pierwszych dwóch setach lider z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadził 2:0. Wydawało się, że w trzeciej partii kielecka drużyna podjęła walkę, która okazała się dla niej zwycięska. Akademiczki wygrały 26:24. Zwycięstwo odniosły one także w czwartym secie i o rozstrzygnięciu meczu musiał zadecydować tie break. Początek piątej partii był wyrównany. Później do głosu doszedł ZSOMS SMS, który zwłaszcza po zmianie stron zagrał skutecznie, ostatecznie zwyciężając 15:10 i w całym pojedynku 3:2.

- Była to typowa damska siatkówka, w której panowała huśtawka nastrojów. W trzecim secie wszyscy myśleli, że jest po meczu, bo przegrywaliśmy 7:15. Dziewczętom udało się odrobić straty i wygrać w tym secie, a następnie doprowadzić do tie breaka. Niestety końcówka meczu należała do siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego - mówił Grzegorz Osiakowski, trener AZS UJK Kielce.

- Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale udało nam się je zakończyć zwycięsko. W trzeciej partii prowadziłyśmy już 14:2 i postanowiłam zmienić skład, co okazało się nietrafioną decyzją. W czwartym secie wróciłam do początkowego ustawienia, a mimo wszystko nie udało nam się wygrać. Tie break należał do nas. Cieszy zwycięstwo w takich okolicznościach. Dla moich zawodniczek był to mecz kontrolny przed spotkaniem Młodej Ligi, które w sobotę rozgrywamy z Muszyną Proxima Kraków - powiedziała Iwona Kosiorowska, trenerka ZSOMS SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

W innym meczach: III liga, grupa 1. Dana Gameb Skarżysko-Kościelne - Sparta Zagnańsk 3:0 (25:17, 25:17, 25:17).
1. Dana Gameb Skarżysko 8 19 20:7
2. Construction Kielce 8 18 20:10
3. GLKS Fałków8 17 20:11
4. Salos Cortile Kielce 8 3 6:21
5. Sparta Zagnańsk 8 3 5:22

Grupa 2.: AZS Politechnika ŚwiętokrzyskaKielce - ŁKS Adamówki Łagów 2:3 (25:19, 19:25, 16:25, 25:18, 13:15).
1. ZSOMS SMS Ostrowiec 8 22 24:4
2. AZS UJK Kielce 8 18 21:10
3. Politechnika Kielce 8 11 14:17
4. ŁKS Adamówki Łagów 8 5 9:22
5. Gala Skarżysko 8 4 8:23

III liga mężczyzn. Fodder Kielce - GOKiS Waśniów 3:2 (14:25, 25:20, 25:20, 22:25, 15:11), Zdrowy Ty Orlicz Suchedniów - SAS Skarżysko-Kamienna 2:3 (22:25, 28:26, 25:19, 15:25, 9:15), Lerko Galeria Ciepła Kielce - Hetman Włoszczowa 3:0 (26:24, 25:23, 25:22), Czarni Połaniec - AZS UJK Kielce 0:3 (16:25, 16:25, 13:25).
10. GOKiS Waśniów 8 5 8:22

IV liga kobiet. LZS Pińczów - Arena Busko-Zdrój 3:0 (25:15, 25:16, 27:25).
1. LZS Pińczów 6 15 17:6
2. Arena Busko Zdrój 5 7 9:9
3. Rej Jędrzejów 3 6 8:6
4. Volley Jędrzejów 3 3 3:6
5. ULKS Stopnica 5 2 4:14

IV liga mężczyzn, grupa 1. LZS Górno - MSS Masłów 3:2 (25:22, 21:25, 18:25, 25:22, 15:10), Sparta Zagnańsk - Volley Jędrzejów 3:0 (25:19, 25:23, 25:23).
1. Sparta Zagnańsk 10 21 25:13
2. Start Dobromierz 9 19 22:12
3. LZS Górno 10 18 22:17
4. MSS Masłów 10 18 22:19
5. Lerko II Kielce 9 7 12:22
6. Volley Jędrzejów 10 4 8:28

Grupa 2. CTTiK Boruta Bieliny - ULKS Kastel Stopnica 0:3 (20:25, 21:25, 21:25), Focus Kielce - ZSOMS SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).
1. ZSOMS SMS Ostrowiec 7 17 18:6
2. NML Zagnańsk 8 15 18:12
3. Focus Kielce 8 12 16:16
4. CTTiK Boruta Bieliny 8 7 11:20
5. ULKS Kastel Stopnica 7 6 8:17