Świt bez punktu, Kunowianie na fali w piłkarskiej klasie A

Waldemar FRAŃCZAK
Ze zmiennym szczęściem grały w minioną niedzielę nasze zespoły w II grupie klasy A. Stal Kunów odniosła drugie zwycięstwo w tej rundzie, z kolei Świt Ćmielów doznał drugiej porażki.

Trwa dobra seria kunowian. Zespół wzmocniony przed rundą rewanżową kilkoma zawodnikami pokonał pewnie 4:0 OKS Opatów. Gole zdobywali: Patryk Frańczak 13, Kamil Kaczor 34, Szymon Kroczek 35 i Rafał Jałocha 54. - Narzuciliśmy młodemu zespołowi z Opatowa pressing, z którym nie mógł sobie poradzić- mówi Jarosław Jałocha, trener Stali. - Gramy teraz dużo piłką i tak też zagramy w sobotę z Basztą Rytwiany.

Baszta w rundzie wiosennej spisuje się bardzo dobrze. Wygrała u siebie ze Zrywem Zbigniewice i zremisowała w Brodach z Kamienną. - Będziemy chcieli jak najszybciej zdobyć gola, co uspokoiłoby nasze poczynania- dodaje trener Stali.- Kluczem do zwycięstwa będzie gra bocznymi strefami boiska, by rozciągnąć zmasowaną defensywę przeciwnika. Jesienią w Rytwianach kunowianie wygrali 4:3.

Nadal bez punktu w tej rundzie są piłkarze Świtu Ćmielów. Przez blisko godzinę na własnym boisku dotrzymywali kroku liderowi- Klimontowiance Klimontów, mając w pierwszych 20 minutach meczu szanse na zdobycie goli. W 57 minucie, goście wyszli na prowadzenie. - Odsłoniliśmy, a konsekwencją tego był drugi gol dziesięć minut później- mówi Łukasz Łasicki, trener Świtu. - Na dwie minuty przed końcem meczu straciliśmy trzeciego gola. Nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę, choć nie ma co ukrywać, że przeciwnik był lepszy od nas.

W sobotę rywalem Świtu będzie OKS Opatów, który w tabeli o jeden punkt wyprzedza Świt. Opatów wiosną doznał dwóch porażek i stracił 6 goli, nie strzelając żadnego. Ćmielowianie też dwukrotnie przegrali i mają bilans bramkowy 1:5. - Zagrają dwie młode drużyny o podobnych umiejętnościach - dodaje trener ćmielowian.- Zobaczymy, któremu z nas, mnie czy Mariuszowi Kadeli, uda się lepiej zmobilizować zawodników przed tym spotkaniem. Jesienią opatowianie wygrali w Ćmielowie 3:2.

Mecze Stal Kunów - Baszta Rytwiany i OKS Opatów - Świt Ćmielów w sobotę, 7 kwietnia o godzinie 11. Bezpośrednio po ich zakończeniu wyniki na WWW.ECHODNIA.EU.