Sylwester Janiszewski wygrał 29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kamil Zieliński czwarty

dor
Sylwester Janiszewski wygrał 29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, który w sobotę zakończył się w Łodzi. Fot. Dawid Łukasik
Sylwester Janiszewski z grupy Wibatech Merx 7R wygrał ostatni piąty etap z Kielc do Łodzi w 29.Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków, którego trasa liczyła 185 kilometrów. Zwyciężył też w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na ostatnim etapie Sylwester Janiszewski wyprzedził na finiszu Belga Aarona van Poucke z grupy Lotto Soudal U23 i Macieja Paterskiego. Peleton przyjechał ze stratą 35 sekund. Janiszewski w Łodzi zapewnił też sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Na czwarte miejsce w generalce spadł pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Kamil Zieliński z Team Hurom, który przed ostatnim etapem plasował się na trzeciej pozycji.

Klasyfikację punktową również wygrał Sylwester Janiszewski, a młodzieżową Aaron van Poucke. Najlepszą drużyną wyścigu była grupa Wibatech Merx 7R.