Szachy. Na turnieju w Sandomierzu Anna Skrzypczak najlepsza wśród kobiet

/waf/
Anna Skrzypczak ma jeszcze szansę na wygranie klasyfikacji generalnej Grand Prix Gór Świętokrzyskich.
Anna Skrzypczak z ostrowieckiego Hetmana zajęła trzecie miejsce w turnieju szachowym w Sandomierzu.

Turniej był trzecim z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Wśród 46 startujących szachistów nie mogło zabraknąć zawodników Hetmana.

Podobnie jak miesiąc wcześniej w Starachowicach, najlepiej z naszych zawodników wypadła Anna Skrzypczak, która w klasyfikacji generalnej zdobywając 6,5 punktu zajęła trzecie miejsce i triumfowała wśród kobiet. Na szóstym miejscu zawody ukończył brat Ani - Tomasz Skrzypczak, a dziewiąty i drugi w klasyfikacji juniorów był Maksymilian Szymanowicz.

Turniej wygrał Paweł Sygulski z LKS Czarna- 7,5 pkt, a drugi był Leszek Bakalarz z Farta Kielce- 7,0 pkt.

W turnieju dla młodzików czwarte miejsce zajął siedmioletni uczeń szkoły podstawowej numer 3 w Ostrowcu Św., Tomek Szczepanowski.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Gór Świętokrzyskich prowadzą Piotr Jędras z Kielc i Tomasz Skrzypczak z Ostrowca. Duże szanse na końcowy sukces mają również Anna Skrzypczak i kielczanin Leszek Bakalarz. Kolejne turnieje odbędą się 7 stycznia w Kielcach i 21 stycznia w Ostrowcu Św.