Szczypiorniści AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce z medalami

/KAR/
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wywalczyła szóste miejsce w akademickich mistrzostwach Polski i trzecią pozycję w klasyfikacji uczelni technicznych. AZS Politechnika Opolska
Piłkarze ręczni AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce zajęli szóste miejsce w finałach akademickich mistrzostwach Polski, które odbyły się w Opolu w dniach 19-22 czerwca. Jednocześnie drużyna z kieleckiej uczelni zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Szczypiorniści Politechniki Świętokrzyskiej w finałach akademickich mistrzostwach Polski zagrali po raz drugi z rzędu. Przed rokiem w turnieju finałowym rozgrywanym w Katowicach zajęli oni jedenaste miejsce. W tym roku zespół z Kielc zaprezentował się ze znacznie lepszej strony zajmując wyższe lokaty. W meczu o piąte miejsce kielczanie spotkali się z AWF Katowice i niestety ulegli nim 24:25.

Najskuteczniejszymi zawodnikami kieleckiej ekipy byli Michał Kwieciński i Rafał Jamioł. Obaj zdobyli po 23 bramki.

Kielecki zespół w Opolu rywalizował w następującym składzie: Piotr Banach, Marcin Foks, Adrian Godzwon, Rafał Jamioł, Zygmunt Kamys, Michał Kołodziej, Jarosław Kuraś, Michał Kwieciński, Piotr Lenty, Rafał Nowak, Dominik Nowakowski, Maciej Rączka, Marcin Rutecki, Marcin Sitarski, Dawid Strojek, Przemysław Witkowski, Sebastian Wójcik, Mateusz Zacharski, Jakub Zdrojkowski, trener Paweł Sieczka, kierownik drużyn: Jakub Skorupa.

Wyniki: pierwsza faza grupowa: Politechnika Świętokrzyska Kielce - Politechnika Opolska 25:32, Politechnika Świętokrzyska - Uniwersytet Warszawski 24:20, Politechnika Poznańska - Politechnika Świętokrzyska 20:30; druga faza grupowa: Politechnika Gdańska - Politechnika Świętokrzyska 25:23, Politechnika Świętokrzyska - AGH Kraków 30:19. Mecz o piąte miejsce: AWF Katowice - Politechnika Świętokrzyska 25:24.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków