Szczypiorniści KSSPR Końskie mistrzami Polski juniorów!

/dor/
Hubert Kornecki w finałowym meczu zdobył 9 bramek, znalazł się też w najlepszej "siódemce” mistrzostw. Kamil Markiewicz
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie wywalczyli złoty medal na mistrzostwach Polski juniorów w Szczecinie. W sobotnim finale pokonali Orlen Wisłę Płock 32:30 (14:17).

Najwięcej bramek dla koneckiej drużyny rzucili: Hubert Kornecki 9, Rafał Biegaj 6, Wiktor Kubała 6, Robert Grabarczyk 5.

- W pierwszej połowie graliśmy zbyt nerwowo, przegrywaliśmy już 2:7. Po przerwie chłopcy odrobili straty, wyszliśmy na czterobramkowe prowadzenie i nie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwa. Teraz jest wielka radość, bo "złoto" w juniorach to największy sukces w kategorii młodzieżowej - z zadowoleniem mówił Rafał Przybylski, trener koneckich szczypiornistów.

W najlepszej "siódemce" mistrzostw znaleźli się dwaj konecczanie - środkowy rozgrywający Rafał Biegaj i lewy rozgrywający Hubert Kornecki.

Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów wywalczyli piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn, którzy w spotkaniu o trzecie miejsce wygrali z Agrykolą Warszawa 33:30.