Szczypiorniści KSZO w niebezpiecznej strefie barażowej pierwszej ligi grupy B

Rafał Soboń
Michał Kalita w ataku na bramkę Nielby Wągrowiec.
Michał Kalita w ataku na bramkę Nielby Wągrowiec. Rafał Soboń
W ten weekend piłkarze KSZO nie mogą pozwolić na niespodziankę. Choć w ostatnich meczach częściej schodzili pokonani, niż jako zwycięzcy, w sobotę i tak będą murowanym faworytem w potyczce z outsiderem rozgrywek, MOSiR-em Bochnia.

Ekipa z Bochni jako jedyna pozostaje w obecnym sezonie bez zdobyczy punktowej i nie bez powodu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Atutów ciężko doszukiwać się w jakimkolwiek z elementów gry. MOSiR Bochnia rzucił najmniej bramek w lidze - 415 (przy 487 KSZO), a stracił najwięcej spośród wszystkich zespołów I ligi grupy B - 547 (przy 502 KSZO). W ostatniej kolejce MOSiR we własnej hali uległa Olimpii Piekary Śląskie 29:33 (12:19).

Początek spotkania pomiędzy MOSiR Bochnia i KSZO Odlewnia Ostrowiec w piątek 5 marca o godzinie 19.30.

Dla kibiców z Ostrowca pozytywną wiadomością z pewnością jest fakt, że w minionym tygodniu do zajęć z piłkami powrócił bramkarz Kamil Buchcic, który od początku roku zmagał się ze złamaniem kości śródręcza. Po ostatnim meczu kibice dobrych humorów bowiem nie mieli. Ich zespół przez nuiemal cały mecz prowadził różnicą jednej bramki w potyczce z Nielbą Wągrowiec. Schodząc na przerwę KSZO prowadził 12:11, w czym duży udział dobrze broniącego Karola Szewczyka. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu na prowadzeniu był KSZO, ale Nielba goniła wynik i pięć minut później po trafieniu Bartosza Świerada na tablicy wyników był rezultat remisowy (po 20). Chwilę później po rzucie Bartosza Kamyszka goście prowadzili dwoma trafieniami (20:22). Zacięty bój toczył się do ostatnich sekund. Na 30 sekund przed końcem bramkę zdobył jeszcze Afanasjev, jednak ostatnie słowo należało do Dariusza Widzińskiego, który ustalił wynik meczu na 28:26 dla Nielby.aą

KSZO Odlewnia Ostrowiec - Nielba Wągrowiec 26:28 (12:11)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski - Kożeniewski 1, Mazur 1, Jeżyna 7, Fugiel, Bajwoluk 3, Sękowski, Afanasjew 5, Wojkowski 4, Kalita 2, Kwiatkowski.

Nielba: Mielczarek, Marciniak - Kociołek, Kamyszek 7, Świerad 1, Dębowski, Pawlaczyk 1, Karczewski, Widziński 9, Matołka 1, Pietrykiewicz 4, Bniewski 5.