Szczypiorniści Uniwersytetu Radom odnieśli długo wyczekiwane zwycięstwo. Pokonali u siebie KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski

Michał Nowak
Uniwersytet Radom pokonał w sobotę u siebie KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 30:23. Tadeusz Klocek / archiwum
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom odnieśli długo wyczekiwane zwycięstwo w rozgrywkach grupy C pierwszej ligi pokonując we własnej hali KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 30:23.

KS Uniwersytet Radom - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:23 (13:13)

KSZO odlewnia: Kijewski, Piątkowski, Baran - Telka 7, Grabowski 5, Jeżyna 5, Pawlik 3, Włoskiewicz 2, Bysiak 1, Chmielewski, Granat, Hubka, Kogutowicz.

Oba zespoły nie mogą być zadowolone ze swojej dotychczasowej postawy w rozgrywkach pierwszej ligi. Przed tym pojedynkiem KSZO zajmowało dziesiątą lokatę z dorobkiem dziewięciu punktów, natomiast Uniwersytet był "oczko" niżej i miał tylko trzy punkty.

Ewentualna wygrana zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego pozwoliłaby mu zyskać jeszcze większą przewagę nad sąsiadem w tabeli. Ostatecznie jednak to gospodarze byli górą w sobotnim spotkaniu. Do przerwy był wynik remisowy (13:13), ale w drugiej połowie to Uniwersytet osiągnął przewagę i zwyciężył różnicą aż siedmiu trafień. Po tym meczu różnica w tabeli między jednym, a drugim zespołem wynosi więc już tylko trzy punkty.