Szczypiornistki KSS Kielce przegrały z Pogonią Baltica Szczecin

/PK/
Przegrana różnicą aż 10 bramek pierwsza połowa, pogoń za Pogonią w drugiej, w efekcie porażka 30:33. Piłkarki ręczne KSS Kielce w słabym stylu rozpoczęły maraton pięciu spotkań, które rozegrają w ciągu dziewięciu dni.

Pogoń Baltica Szczecin - KSS Kielce 33:30 (21:11)

Pogoń: Płaczek - Piontke 3, Kurianowicz 2, Huczko 3, Jaszczuk 3, Sagała 7, Kucharska, Cebula 10 (3), Stachowska 4, Agova 1, Jakubowska. Kary: 18 minut.
KSS: Wawrzynkowska, Staś - Grabarczyk 5, Grzesik 1, Syncerz, Drabik 7 (2), Paszowska 8, Piechnik 6, Skrzyniarz 3 (1), Nowak. Kary: 6 minut.

Sędziowali: T. Christ (Świdnica), G. Christ (Wrocław). Widzów: 500.

Maraton (pięć meczów w dziewięć dni) kielczanki rozpoczęły w kiepskim stylu. Pierwszą połowę meczu w Szczecinie kompletnie zawaliły. Gubiły piłkę w ataku pozycyjnym, trafiały w blok rywalek, zrobiły bohaterkę meczu z bramkarki Adrianny Płaczek. - To było zdecydowanie najgorsze nasze 30 minut w tym sezonie. W drugiej połowie było już lepiej, ale trudno wygrać, gdy w całym meczu nasze rozgrywające miały 35-40 procent skuteczności - podsumował trener KSS, Paweł Tetelewski.

Nasze zawodniczki miały w tym spotkaniu bazować na solidnej obronie, z której miały wyprowadzać kontry. Było dokładnie odwrotnie, to znaczy mnóstwo bramek z kontrataku w pierwszej fazie meczu zdobyły szczecinianki. Pierwszego gola KSS zdobyło w....10 minucie spotkania, Pogoń miała ich w tym momencie sześć. W 26 minucie przewaga gospodyń osiągnęła 10 bramek (18:8), a tuż po przerwie już 11.

- Można zaryzykować tezę, że mimo tego fatalnego początku ten mecz był do wygrania. W drugiej połowie zmniejszyliśmy straty do trzech bramek i mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, których dziewczyny nie wykorzystały, kontr i karnego - mówił kierownik drużyny, Marcin Janiszewski. Te niewykorzystane sytuacje to w dużej mierze "wina" szczecińskiej bramkarki, która potrafiła na przykład obronić rzut z kontry i dwie dobitki naszych zawodniczek. - W drugiej połowie dziewczyny pokazały charakter, ale niewiele to pomaga, jeśli nie rzuca się "setek". - mówił Tetelewski.

Ze Szczecina drużyna KSS pojechała w niedzielę do Słupska, gdzie nocowała i skąd pojedzie do Gdyni na poniedziałkowy, rozgrywany awansem mecz z Vistalem Łączpolem.

Wyniki 7. kolejki.

Pogoń Baltica Szczecin - KSS Kielce 33:30 (21:11), Cebula 10, Sabała 7 - Paszowska 8, Drabik 7, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Ruch Chorzów 31:22 (19:13), Szafnicka 6, Wypych 5, Waga 5 - Lanuszny 9, Grzyb 5, Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra 35:29 (18:17), Petrinja 11, Andrzejewska 6, Kulwińska 4, Mateescu 4, Koniuszaniec 4 - Załoga 13, Buklarewicz 7, Aussie Sambor Tczew - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 19:30 (7:15), Belter 4, Skonieczna 4, Strzałkowska 3 - Podrygała 9, Gadzina 6, Płachta 5, Start Elbląg - SPR Lublin 27:32 (14:18), Wolska 7, Janaczek 5, Białoszewska 4, Aleksandrowicz 4 - Małek 9, Majerek 5, Kocela 4, Stasiak 4, Wojtas 4, AZS Politechnika Koszalin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:27 (14:15).