Sześć medali konecczan w stolicy

Redakcja
Oliwia Małecka, jedna z koneckich zawodniczek startujących w Pucharze Mazowsza, stanęła na najwyższym stopniu podium. Fot. Archiwum klubowe
Dziewięcioro reprezentantów koneckiej sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin wystartowało w zawodach Pucharu Mazowsza, które odbyły się na warszawskich Bielanach. Przywieźli stamtąd sześć medali.

Konecczanie zaprezentowali się bardzo korzystnie. Na najwyższym stopniu podium stawały dziewczęta - Oliwia Małecka i Karolina Kozielska. Nasi karatecy zdobyli ponadto jeden srebrny medal i trzy brązowe. - W turnieju wzięło udział blisko 200 młodych zawodników. Dzięki temu, że miał charakter otwarty, mogli w nim wystartować również karatecy spoza Mazowsza. Poziom był bardzo wysoki. Startowali reprezentanci klubów, które wiodą prym w rywalizacji młodzieżowej w Polsce. Tym bardziej budujący jest wynik naszych wychowanków - podsumował sensei Mateusz Garbacz, trener konecczan.

Wyniki naszych karateków: 1. Oliwia Małecka (dziewczęta rocznik 2004), 1. Karolina Kozielska (dziewczęta 12-14 lat), 2. Oliwia Tatar (dziewczęta rocznik 2003), 3. Paulina Dróżdż (dziewczęta rocznik 2003), 3. Robert Zuber (chłopcy rocznik 2001, + 39 kg), 3. Bartłomiej Polewczyk (młodzieżowcy 18-22 lata). Wystartowali również: Julia Tarasińska, Damian Wydra i Mateusz Świderski, którzy uplasowali się poza podium. /PST/