Sześć medali skarżyszczan w turnieju mikołajkowym karate [WIDEO]

/PST/
Reprezentanci SKSW z trofeami z Kielc, od lewej: Bartłomiej Pająk, Jakub Ślusarczyk, Klaudia Wereszczak, trener Zbigniew Zaborski, Kacper Zaborski, Iwona Purtak, Jakub Janus. Fot. Piotr Stańczak
Reprezentanci Skarżyskiego Klubu Sportów Walki wystartowali w tegorocznym Mikołajkowym Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w minioną sobotę w Kielcach. Wywalczyli w sumie sześć medali, w tym pięć w turnieju kumite.

Dwukrotnie dochodziło do bratobójczych pojedynków skarżyszczan w finałach. W kategorii dziewcząt 16-17 lat Iwona Purtak pokonała Klaudię Wereszczak. Wśród mężczyzn w wieku 18-22 lata Bartłomiej Pająk zwyciężył Jakuba Ślusarskiego. Największą niespodziankę sprawił jednak reprezentant bliżyńskiej sekcji SKSW Jakub Janus, który zajął trzecie miejsce wśród chłopców 14-15 lat. - Trenuje dopiero dwa miesiące, debiutował w jakichkolwiek zawodach karate. Stoczył pięć walk, z czego cztery wygrał, w tym trzy przed czasem - opowiadał trener naszych wojowników Zbigniew Zaborski.

W kata drugie miejsce przypadło Ślusarskiemu. Blisko podium w tej konkurencji był Kacper Zaborski. Uplasował się na czwartej pozycji w kategorii 12-13-latków. - W sumie z naszego klubu do Kielc pojechało 56 osób. Pozostali potraktowali wyprawę jako zabawę, wszyscy otrzymali prezenty od Św. Mikołaja. Prawdopodobnie był to nasz ostatni start w tym roku. 18 stycznia czeka na międzynarodowy turniej Karpatia Cup w Rzeszowie, zaś pod koniec lutego eliminacje do Mistrzostw Europy - zapowiada "Zaborek".