Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka w rejonie Pińczów. Rekrutacja wolontariuszy zakończona, wiele rodzin potrzebuje naszej pomocy

ach
Rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki została już zamknięta. W tym roku mamy 16 wolontariuszy w rejonie Pińczów. Koordynatorem projektu jest Sylwia Skiba (pierwsza z lewej).
Rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki została już zamknięta. W tym roku mamy 16 wolontariuszy w rejonie Pińczów. Koordynatorem projektu jest Sylwia Skiba (pierwsza z lewej).
Ruszyła kolejna edycja projektu Szlachetna Paczka w powiecie pińczowskim. Jak co roku mieszkańcy aktywnie włączają się w pomoc - zarówno jako wolontariusze, jak i darczyńcy.

- Oddajemy w wasze ręce nasze rodziny - mówi Anna Szymankiewicz, koordynator Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim. Projekt oficjalnie ruszył w sobotę, 17 listopada.

To już 18 edycja inicjatywy, która od kilku lat coraz mocniej porusza Polaków. Szlachetna Paczka po raz kolejny dotrze do potrzebujących rodzin. Od soboty można zapoznawać się z ich historiami i wybrać tę, którą chce się wesprzeć.

A jak obecnie sytuacja wygląda w powiecie pińczowskim? Zapytaliśmy Sylwię Skibę, która od kilku lat pełni funkcję koordynatora projektu Szlachetna Paczka w rejonie Pińczów.

16 - tylu mamy wolontariuszy
- Czy można jeszcze zostać wolontariuszem w tegorocznej Szlachetnej Paczce? - pytamy panią Sylwię.

- Rekrutacja wolontariuszy została już zamknięta w zeszłym tygodniu. W tym roku mamy 16 wolontariuszy. Cieszy mnie to, że wielu z nas jest w projekcie już któryś rok z kolei. Fajnie, że są z nami moi byli i obecni uczniowie. Widocznie potrafiłam ich zarazić pasja pomagania i to mnie bardzo cieszy - mówi Sylwia Skiba.

50 - tyle rodzin trzeba odwiedzić
Procedura jest taka sama, jak w latach ubiegłych. Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzą blisko 50 rodzin. Na pewno nie wszystkie rodziny zostaną włączone do projektu.

- Część rodzin została już odwiedzona. A około dwudziestu rodzin już znalazło darczyńców. Wielu darczyńców pochodzi z Krakowa, który pomaga nam każdego roku - mówi Sylwia Skiba, koordynator projektu.

Wciąż potrzeba darczyńców

- Naszych lokalnych darczyńców mamy mało. Wciąż zachęcamy do włączenia się w pomoc rodzinom. Z historiami rodzin można zapoznać się na stronie projektu szlachetnapaczka.pl. Przed wyborem rodziny należy zapoznać się z potrzebami i przemyśleć czy jest się w stanie spełnić potrzeby rodziny. Paczkę może robić wiele osób, rodzin. To naprawdę fajne doświadczenie , gdy angażujemy do tego spora grupę ludzi - podsumowuje Sylwia Skiba.

Jak jeszcze można pomóc?
Osoby zaangażowane w Szlachetną Paczkę zachęcają do włączenia się w tworzenie paczki paczkowej - jak to określamy. Na czym to polega? Do budynku Gimnazjum numer 2 można przynosić produkty spożywcze, środki czystości, pościel, ręczniki, garnki, komplety talerzy, drobny sprzęt AGD (wszystko oczywiście nowe). Z tego co zostanie zebrane będzie utworzona cudowna paczka, która trafi do potrzebującej rodziny.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10



Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!



Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze




Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]



Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie