Szokujący spektakl w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach....

  Szokujący spektakl w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Brutalne sceny i tysiące przekleństw

  Paulina Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Szokujący spektakl w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Brutalne sceny i tysiące przekleństw
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Dawid Łukasik

  Porwanie” - spektakl oparty na prawdziwych wydarzeniach, którego reżyserem jest były komandos i antyterrorysta Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk, obejrzało w Wojewódzkim Domu Kultury około 300 osób. Cały dochód z biletów na sobotni spektakl zasili konto chorych dzieci - Mai i Igora oraz Mariusza - 29-letniego strażaka jeżdżącego na wózku inwalidzkim. Fundacja „Jesteśmy Blisko” zbiera pieniądze na rehabilitacje tych osób.


  Opowiada o prawdziwych wydarzeniach

  W minioną sobotę scena Wojewódzkiego Domu Kultury zamieniła się na ponad godzinę w opuszczony magazyn, gdzie widzowie z zapartym tchem śledzili losy porwanej, młodej dziewczyny. Przetrzymywana wbrew swojej woli, całkowicie bezbronna, odarta z godności i narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo kobieta musiała przetrwać za wszelka cenę. Brutalne sceny przemocy, dialogi rodem z filmów Patryka Vegi, zaskakująco dobra gra aktorów policjantów, szokujący finał i bezlitosne statystyki kończące przedstawienie sprawiły, że spektakl zapada w pamięć i każe oddać się głębokiej refleksji nad znaczeniem słowa „wolność”, które nagle nabiera kolosalnego znaczenia.

  Spektakl "Porwanie” przedstawia autentyczne wydarzenia, których Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk, jako szef wyszkolenia antyterrorystów, doświadczył podczas swojej służby w policji. Spektakl miał premierę w ubiegłym roku we Włoszczowie. - Spodobał się widzom, dlatego jedziemy w Polskę, łącząc pasje aktorskie z pomocą potrzebującym – poinformowała menadżer projektu Sylwia Oracz.

  Zobacz galerię


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (18) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo