Szósta sesja Rady Miasta Sandomierza. OGLĄDAJ NA ŻYWO

KATZaktualizowano 
VI sesja Rady Miasta Sandomierza VIII kadencji odbędzie się w środę, 27 marca o godzinie 12 w Ratuszu.

TUTAJ OFICJALNY KANAŁ RADY MIEJSKIEJ SANDOMIERZA >>>kliK<<<

Planowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad, stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z IV sesji Rady Miasta Sandomierza.
4. Informacja Burmistrza Sandomierza o bieżących sprawach Miasta.
5. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Nr 5 Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Sandomierza.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia przez Gminę Sandomierz od Powiatu Sandomierskiego zadania własnego powiatu,
w zakresie letniego utrzymania dróg powiatowych położonych na terenie administracyjnym Gminy Sandomierz.
7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Sandomierskiemu na realizacje w 2019 roku zadania: utrzymanie bieżącej działalności Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu oraz na wykonanie przez Biuro Wystaw Artystycznych projektu związanego z promocją twórczości artystów Ziemi Sandomierskiej „Porównania”.
8. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 rok.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 rok.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sandomierz na lata 2019-2038.
13. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Sandomierzu.
14. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy rondu w mieście Sandomierzu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie nabycia w drodze darowizny nieruchomości gruntowej.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o. na lata 2019 – 2022.
17. Podjęcie uchwały w sprawie piątej aktualizacji i przyjęcia do realizacji „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Sandomierza”.
18. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Sandomierz na rok 2019.
19. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola prowadzone przez Gminę Sandomierz.
20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LXII/803/2018 Rady Miasta Sandomierza z dnia 4 lipca 2018 roku w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy z dnia
26 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela oraz zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze w szkołach i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Sandomierz.
21. Podjęcie uchwały w sprawie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli oraz form kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznawane na rok 2019.
22.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu za 2018 rok.
23. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny za 2018 rok.
24. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za 2018 rok.
25. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Rady Miasta Sandomierza w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.
26. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Sprawozdania z działalności Placówki Wsparcia Dziennego „Przystanek Błonie” za okres od 01.08.2018 roku do 31.12.2018 roku.
27. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Sprawozdania z działalności Świetlicy Środowiskowej za okres od 01.01.2018 r. –
31.12.2018 r.
28. Podjęcie uchwały w sprawie odmowy wygaszenia mandatu radnego.
29. Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej i zatwierdzenia jej składu osobowego.
30. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta Sandomierza o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym komunikaty, wolne wnioski.
31. Zamknięcie obrad.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3