MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Sandomierzu pogłębia współpracę ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Jakie korzyści dla pacjentów?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Z udziałem profesora Stanisława Góździa dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii  drugi z prawej - odbyło się 4 kwietnia  w siedzibie sandomierskiej lecznicy  podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Szpitalem Onkologicznym w Kielcach i Szpitalem Ducha Świętego w Sandomierzu. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Z udziałem profesora Stanisława Góździa dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii drugi z prawej - odbyło się 4 kwietnia w siedzibie sandomierskiej lecznicy podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Szpitalem Onkologicznym w Kielcach i Szpitalem Ducha Świętego w Sandomierzu. Więcej na kolejnych zdjęciach. powiat sandomierski
Z udziałem profesora Stanisława Góździa dyrektora Kieleckiego Centrum Onkologii odbyło się dziś, 4 kwietnia w siedzibie sandomierskiej lecznicy podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Szpitalem Onkologicznym w Kielcach i Szpitalem Ducha Świętego w Sandomierzu. Współpraca dotyczy leczenia onkologicznego.

Szpital w Sandomierzu pogłębia współpracę ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach

Jak powiedział Andrzej Swajda po dyrektora sandomierskiej lecznicy wizyta profesora Goździa w szpitalu wiąże się z wystawieniem opinii w kwestii prowadzenia chemioterapii ambulatoryjnej, a w dalszej kolejności chemioterapii dziennej.

- Ta wizyta stała się także okazją do spotkania z ordynatorami naszego szpitala. Ale także do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Szpitalem Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu. Chcemy rozwijać współpracę, wiemy, że jest zapotrzebowanie na taki obszar współpracy. Chcemy mieć wsparcie i współpracować w zakresie opieki zdrowotnej, diagnostyki, wymiany informacji - powiedział Andrzej Swajda.

Profesor Stanisław Góźdź dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i wojewódzki konsultant do spraw onkologii przyznał, że jest zaszczycony zaproszeniem do sandomierskiej lecznicy. - Mamy świadomość, że samo Świętokrzyskie Centrum Onkologii i garstka onkologów walki z rakiem nie wygra – przekonywał profesor. - Potrzebny jest zespół, aby w całym naszym województwie były ośrodki, które koncentrują się na pacjencie onkologicznym wykorzystując potencjał swoich szpitali. Rozwiązania po jakie sięga pan Andrzej Swajda i starosta Marcin Piwnik są doskonałe dla naszego pacjenta. Dotknięci chorobą nowotworową są osłabieni bo dojazd do Kielc i z powrotem to olbrzymi wysiłek. Przygotowanie poradni onkologicznej i ambulatoryjnej chemioterapii do znakomite rozwiązanie dla pacjentów. Ten szpital w Sandomierzu jest jednym z wiodących w naszym województwie, wielospecjalistycznym o unikalnych specjalnościach jak neurochirurgia. Te specjalności są potrzebne w pewnych etapach leczenia naszym pacjentom - mówił.

Onkolog doktor Iwona Drab-Mazur przypomniała, że uruchomiona od 1 lutego poradnia onkologiczna działa w środy i czwartki od godziny 9 do 15. - W ciągu niespełna dwóch miesięcy działalności do poradni zgłosiło się 200 pacjentów z rozpoznaniem choroby nowotworowej – podliczyła doktor Iwona Drab Mazur. - Ponadto uruchomione zostały badania w ramach programu profilaktyki raka piersi. Zgłosiło się na nie już bez mała 400 pacjentek. Udało nam się wdrożyć karty Dilo, przeprowadzić konsylia onkologiczne. W niewielkim czasie został dokonany duży postęp. Tych pacjentów nadal będzie przybywać, stąd to robocze spotkanie, które ma nam nakreślić dalsze etapy rozwoju. Chemioterapia ambulatoryjna i w przyszłości dzienna chemioterapia jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów z tego powiatu - dodaje.

Warunkiem uruchomienia chemioterapii ambulatoryjnej niezbędny jest remont apteki szpitalnej oraz utworzenie pracowni cytostatycznej. Niezbędne jest także uzyskanie pozytywnej opinii konsultanta wojewódzkiego oraz podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jak zapewnił starosta Marcin Piwnik chemioterapia ambulatoryjna i dzienna chemioterapia zostaną uruchomione w ciągu sześciu miesięcy.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania w szpitalu w Sandomierzu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie