Sztafeta KSZO Ostrowiec mistrzem Polski na mistrzostwach w Olsztynie

/waf/
"Złota" ostrowiecka sztafeta. Od lewej stoją: Mikołaj Szeląg, Kacper Michta, Oskar Jarocha, Kamil Orłowski i trener Zbigniew Styczyński. archiwum prywatne
Cztery medale, w tym złoty w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, zdobyli pływacy KSZO Ostrowiec na mistrzostwach Polski 14-latków w Olsztynie.

400 m dowolny- 3. 4:12,48
100 m motylkowy- 10. 1:03,68 (w eliminacjach 1:02.81)

200 m klasyczny- 19. 2:39,89

Sztafeta 4x100 m dowolny- 4. 3:52,78 (Kamil Orłowski, Jakub Bartkowski Oskar Jarocha Kacper Michta)
Sztafeta 4x200 m dowolny- 1. 8:24,01 (Kacper Michta, Oskar Jarocha, Mikołaj Szeląg, Kamil Orłowski)

Od piątku do niedzieli odbywały w Olsztynie się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-lat. Do stolicy Warmii i Mazur KSZO wysłał 6 chłopców i 2 dziewczynki. Uczniowie ostrowieckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego spisali się bardzo dobrze.

Sztafeta chłopców 4x200 metrów dowolnym w składzie Kacper Michta, Oskar Jarocha, Mikołaj Szeląg i Kamil Orłowski wywalczyła złoty medal z czasem 8:24,01. Chłopcy blisko medalu byli na dystansie 4x100 m dowolnym. Zajęli 4.miejsce, a od brązowego medalu dzieliło ich 0,27 sekundy.

Do zdobytego medalu w drużynie Kacper Michta i Kamil Orłowski dołożyli krążki wywalczone indywidualnie. Kacper był drugi na 200 merów stylem motylkowym w czasie nowego rekordu okręgu 14-latków- 2:14,77 i trzeci na 400 m kraulem- 4:12,48. Kamil wywalczył srebrny medal na 1500 metrów kraulem- 16:44,64.

Na pochwałę zasługują nie tylko medaliści. Nasi zawodnicy poprawili aż 48 rekordów życiowych, większość ustanowionych na ubiegłorocznych grudniowych mistrzostwach okręgu. Zajmowali też miejsca tuż za podium i pływali wielokrotnie w finałach A i B.