Szymanowski i Pytel z dobrymi wynikami w biegach i duathlonie

dor
Dobrą passę mają ostatnio Przemysław Szymanowski i jego żona Maria Pytel. Rywalizują zarówno w duathlonie, jak i w biegach ulicznych.

Przemysław Szymanowski zajął trzecie miejsce w dobrze obsadzonym biegu MANia biegania w Starachowicach, uzyskał czas 26,17 sekundy. Jego żona Maria była druga wśród kobiet z wynikiem 32,47.

-Jestem zadowolony z biegu, chociaż pozostał lekki niedosyt, bo do pierwszego i drugiego miejsca brakło niewiele - 19 i 14 sekund. Trzeba jednak przyznać, że obsada tego biegu była mocna - mówił Przemek Szymanowski.

Wcześniej rywalizowali w aquathlonie w Częstochowie. Maria Pytel zajęła drugie miejsce, ulegając Alicji Ulatowskiej, natomiast Przemysław Szyma-nowski uplasował się na pierwszym miejscu.

Kilka tygodni temu mieszkający w Starachowicach Przemysław Szymanowski startował natomiast w cross-duathlonie w Annopolu na dystansie: 5 kilometrów bieg, 20 kilometrów jazdy rowerem górskim i 2,5 kilometra bieg.

-Zawody miały charakter treningowy. Zająłem pierwsze miejsce, z czego jestem bardzo zadowolony. Trasa biegowa i rowerowa była dosyć wymagająca. Jednak po zejściu z roweru czułem się bardzo dobrze, pobiegłem swoim mocnym tempem i spokojnie wygrałem z przewagą ponad 3 minut nad drugim zawodnikiem - dodał Przemek Szymanowski, który pochodzi z Baryczy w powiecie koneckim, a obecnie razem z żoną Marią mieszka w Starachowicach.