"Ta praca daje mi satysfakcję" - Magdalena Drop sprawdza się w roli szkoleniowca (zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Magdalena Drop ze swoją podopieczną Karoliną Gromadą, która wygrała bieg na 600 metrów podczas XVIII Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkkoatletycznych” w Łodzi. archiwum prywatne
Magdalena Drop, która ma na koncie medale mistrzostw Polski w skoku wzwyż, zajęła się pracą szkoleniową. I może się już pochwalić pierwszymi osiągnięciami swoich podopiecznych - Karolina Gromada zdobyła złoty medal w krajowym finale "Czwartków Lekkoatletycznych".

- Mam w Sandomierzu swoją grupę, która na razie trenuje dwa razy w tygodniu. Są to uczniowie ze szkoły podstawowej. Dzieciaki są super, aż chce się pracować - mówi Magda Drop, która szkoli młode lekkoatletyczne talenty w Trójce Sandomierz.

ZŁOTY MEDAL I REKORD

Kilka dni temu była ona kierownikiem ekipy na ogólnopolskim finale "Czwartków Lekkoatletycznych". - Nasze miasto odniosło tam spory sukces, zdobywając aż trzy medale - złoty, srebrny i brązowy. Dzieci bardzo się starały, żeby wypaść jak najlepiej. Pomimo stresu, jaki towarzyszył im przy udziale w tak ważnych rangą zawodach, dały z siebie wszystko, żeby uzyskać jak najlepszy wynik - powiedziała Magda Drop.

Najlepiej spisała się Karolina Gromada ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Sandomierzu, która podczas XVIII Ogólnopolskiego Finału "Czwartków Lekkkoatletycznych" w Łodzi wywalczyła złoty medal w biegu na 600 metrów 11-latek z czasem 1.47,76. To nowy rekord "Czwartków" oraz nieoficjalny rekord województwa dziewcząt do 12 lat. Dzięki temu zwycięstwu uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Europy Wschodniej, które we wrześniu odbędą się w Warszawie.

RADOŚĆ Z PRACY SZKOLENIOWEJ

Na podium "Czwartków" stanęło jeszcze dwóch 12-latków ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Sandomierzu. Kacper Stec w finale skoku w dal był drugi z rezultatem 5 metrów (w eliminacjach skoczył 5,26), a Jakub Wiatrowski w skoku wzwyż trzeci z rezultatem 1,43 m. Ponadto na czwartej pozycji w biegu na 1000 metrów 11-latków uplasował się Adam Kołodziej ze Szkoły Podstawowej numer 3 z Sandomierza z czasem 3.20,01. Warto dodać, że zawodnik ten aż o osiem sekund poprawił dotychczasowy rekord życiowy.

- Kuba Wiatrowski to również mój podopieczny, a Kacper Stec to samorodny talent. Cieszę się, że mogę pracować z utalentowanymi lekkoatletami, ta praca sprawia mi dużą satysfakcję - dodała Magda Drop, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ten sezon zawodniczka Trójki Sandomierz ma stracony z powodu kontuzji, ale w sportowym dorobku ma kilka medali mistrzostw Polski w skoku wzwyż.