Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tanzania na fotografiach Karoliny Łebek (video, zdjęcia)

Paweł WIĘCEK
Zwiedzający wystawę nie mogli oderwać oczu od przepięknych zdjęć z Tanzanii.
Zwiedzający wystawę nie mogli oderwać oczu od przepięknych zdjęć z Tanzanii. D. Łukasik
20 niezwykłych fotografii z wyprawy Karoliny Łebek do Tanzanii można oglądać od dziś w holu Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.
Wystawa "Pod dachem Afryki"

Wystawa "Pod dachem Afryki"

Na piątkowy wernisaż zdjęć zatytułowany "Pod dachem Afryki" przybyły tłumy gości. Wszyscy byli oczarowani.

Podróży pochodzącej z podkieleckiej Wolicy Karoliny Łebek do odległej Tanzanii "Echo Dnia" towarzyszyło od samego początku. Karolina przez dwa miesiące prowadziła bloga na naszym portalu internetowym www.echodnia.eu. Nasza blogerka pisała o swojej pracy wolontariusza w miejscowości Moshi, leżącej u stóp Kilimandżaro, największego szczytu Afryki, o kraju i ludziach, którzy go zamieszkują, o swoich spostrzeżeniach i przemyśleniach związanych z pobytem białego człowieka na Czarnym Lądzie.

Po powrocie do Polski zamarzyła o przygotowaniu wystawy fotografii z Tanzanii. Organizacji ekspozycji chętnie podjęła się Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski. "Echo Dnia" objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Wernisaż odbył się dziś o godzinie 10. Do "Okrąglaka" w Urzędzie Wojewódzkim przyszło kilkadziesiąt osób, głównie młodzież szkolna. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się zdjęciom Masajów, najliczniejszego plemienia w Tanzanii, a także niesamowitym afrykańskim pejzażom.

Wystawę otworzyła Bożentyna Pałka-Koruba. - Mam nadzieję, że swoją podstawą będziesz zarażać wszystkich, których spotkasz na drodze - mówiła wojewoda odnosząc się w ten sposób do podróżniczo-wolontaryjnej pasji Karoliny.
W swoim przemówieniu Karolina Łebek dzieliła się wrażeniami i ciekawostkami z pobytu w Tanzanii.

- Kiedyś zdecydowaliśmy się złożyć wizytę wodzowi pewnej wioski. Postanowiliśmy kupić kurę, by przez ten dar okazać mu szacunek. Na szczęście dowiedzieliśmy się od jednego z mieszkańców, że w kulturze Masajów kura to symbol braku szacunku. Gdybyśmy ją podarowali, byłoby nieciekawie - mówiła Karolina, rozbawiając zebranych.

Wystawę można oglądać do końca lutego. - Po tym terminie istnieje możliwość wypożyczenia jej do szkół i instytucji - mówi Agata Wojda, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego. Zainteresowani mogą pisać na adres e-mailowy: [email protected] - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie