Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach już w środę i czwartek. Najnowsze kombajny, ciągniki z rabatami i konferencje ze specjalistami

Marcelina Różycka
Marcelina Różycka
Przedsiębiorstwo Dominiak przywiezie do Kielc najnowsze opryskiwacze, które ograniczają zużycie oleju napędowego nawet do 70 procent.  Premierowo zaprezentuje system antyznoszeniowy DRS (Drift Reduction System).
Przedsiębiorstwo Dominiak przywiezie do Kielc najnowsze opryskiwacze, które ograniczają zużycie oleju napędowego nawet do 70 procent. Premierowo zaprezentuje system antyznoszeniowy DRS (Drift Reduction System). Dominiak
Ponad 300 wystawców, w tym około 50 zagranicznych firm, wiele nowości i promocji, pięć branżowych konferencji z 50 prelegentami - Targi Sadownictwa i Warzywnictwa zapowiadają się niezwykle okazale. Wstęp na wydarzenie w Targach Kielce w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia, jest bezpłatny, wcześniej trzeba się zarejestrować.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach już w środę i czwartek. Najnowsze kombajny, ciągniki z rabatami i konferencje ze specjalistami

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa są organizowane od trzynastu lat przez Oficynę Wydawniczą Oikos z Warszawy, po raz pierwszy odbędą się w Targach Kielce. Przegląd ciągników, maszyn, produktów do uprawy, pielęgnacji, zbioru, przechowywania, sprzedaży owoców i warzyw zapewni ponad 300 wystawców, w tym ponad 50 zagranicznych firm. Wstęp bezpłatny po rejestracji na tsw.pl/

Najnowsze kombajny i maszyny do pracy w sadach i na uprawach warzyw

Zwiedzający przyjrzą się propozycjom specjalistycznych ciągników do pracy między rzędami drzewek i krzewów oraz na uprawach warzyw. Firma Rolsad przywiezie pojazdy marki Solis, Wanicki Agro – John Deere. AMG pokaże ciągniki Landini wraz z nowością Rex 4 z automatyczną skrzynią biegów. Hydro-Masz zaprezentuje kompaktowe ciągniki TYM, zaś Agri - Handler - uniwersalne traktory marki Steyr. Zobaczymy też nowości marki Iseki – ciągniki do pracy w sadach i ogrodnictwie. Traktory zaoferują też Massey Ferguson i Deutz – Fahr, zaś przedsiębiorstwo Elrol przywiezie ciągniki marki Lovol.

Zaprezentowane zostaną opryskiwacze do wszelkiego rodzaju upraw. Z wyborem do sadów przyjedzie firma Dominiak, która buduje urządzenia także pod indywidualne potrzeby, kładzie nacisk na oszczędność energii. Zwiedzający zobaczą też maszyny wykonujące kilka prac jednocześnie, jak pielniki z opryskiwaczami, maszyny, które jednocześnie wysiewają nasiona, opryskują glebę i nakładają cienką warstwę degradowalnej folii. Szeroka będzie oferta firm produkujących systemy nawadniania i nawożenia, wyposażenie do chłodni i przechowalni, szklarni. Kolejne przedsiębiorstwa zaproponują urozmaicone produkty nawozowe, środki ochrony roślin, humusy, preparaty bio i eko. Nowością na polskim rynku będzie saletra potasowa wzbogacona dodatkiem jodu od firmy SQM.
Zobacz więcej

Tańsze traktory, nawozy, usługi przez dwa dni targów w Kielcach

Blisko 40 wystawców przygotowuje specjalną ofertę z niższymi cenami bądź dodatkowymi produktami gratis. Taniej będzie można kupić traktory sadownicze – modele John Deere i Prokmar DF30, specjalna oferta została przygotowana dla marki Kioti. Rabat na dodatkowe wyposażenie kombajnu do zbioru jabłek przemysłowych przygotowuje AP100. W promocji będą zamgławiacze probiotyków i środków do zwalczania szkodników od firmy Unidoz, brona aktywna marki Vigolo z wałem Packer od ACS-ROLNIK, opryskiwacz sadowniczy Zupan DT Maxi. Tańsze będą urządzenia, jak pilarka łańcuchowa oraz opryskiwacz od Akweduktu.

Specjalna oferta obejmie także systemy nawadniania i nawożenia, programy zarządzania gospodarstwem GreenCloud. Taniej będzie można dostać specjalistyczny program Biocontroller do szklarni z zestawami czujników, które mogą monitorować klimat, stan gleby lub podłoża, jakość zapylania oraz nawadnianie. Promocje będzie można spotkać w ofercie nawozów, środków ochrony, kwasów humusowych. Rabaty przygotowali też przedsiębiorcy oferujący worki, siatki i skrzyniopalety. Wśród ciekawych propozycji znajdą się też usługi, jak m.in. analiza patogenów, program węglowy wspomagający odbudowę materii organicznej gleby.
Sprawdź:

Od kłopotów ze sprzedażą przez ekoschematy po produkcję win z porzeczek w Targach Kielce

Maszyny to jeden z kluczowych elementów targów. Drugi trzon stanowią konferencje. W środę i czwartek, 18 i 19 stycznia, będzie ich pięć. Konferencja Truskawkowa podejmie problemy nawożenia w zmiennych warunkach oraz zagadnienia bezglebowej uprawy. Sadownicza zajmie się m.in. kwestiami kosztów produkcji i systemów prowadzenia sadów.

– Zbiory jabłek za 2022 rok, według szacunkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego, wyniosły około 4,2 miliona ton. Z tego 1,5 miliona ton musimy wyeksportować, a w obliczu skutków wojny na Wschodzie jest to niewykonalne. Będziemy szukali alternatywy dla produkcji oraz rozwiązań, które w kraju zagospodarują nadwyżkę – mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, który będzie prelegentem w czasie debaty.

Kolejna konferencja – warzywnicza podejmie temat wpływu europejskiego rynku na sytuację producentów w Polsce. Zostanie poruszony problem nawożenia i odżywiania warzyw. Prelegenci zastanowią się, jak w obliczu rosnących kosztów produkcji prowadzić uprawy pod osłonami. Jednym ze specjalistów, który zaprezentuje najlepsze praktyki w integrowanej i zrównoważonej produkcji będzie Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Konferencja Jagodowa skupi uwagę wokół porzeczki i maliny. Specjaliści z kraju i zagranicy przedstawią pomysły na zagospodarowanie owoców. Będzie mowa o promocji na rynku i przetwarzaniu – także na wina.

Z kolei Konferencja Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone podejmie tematy związane z Europejskim Zielonym Ładem. O nowej Wspólnej Polityce Rolnej i ekoschematach, które mają być wsparciem dla rozwoju rolnictwa zrównoważonego, będzie mówił dr Jerzy Plewa, ekspert Team Europe, w latach 2013-2020 szef dyrekcji generalnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej. O Krajowym Planie Strategicznym na lata 2023 -2027 będą dyskutować między innymi Jan Krzysztof Ardanowski, szef prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich oraz Mirosław Maliszewski, poseł i prezes Związku Sadowników RP. Dyskusję poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna zajmująca się tematyką agro Maria Sikorska.

Ważne dla zwiedzających. Wstęp po rejestracji
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbędą się w Targach Kielce, przy ulicy Zakładowej 1. Wydarzenie potrwa w środę, 18 stycznia w godzinach od 9 do 17 oraz w czwartek, 19 stycznia w godzinach od 9 do 16.

Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie tsw.pl, w dniach targów obowiązuje także rejestracja na miejscu. Grupy zorganizowane mogą otrzymać dofinansowanie do transportu. Samochody, autobusy, busy można będzie parkować bezpłatnie na parkingu Targów Kielce.

Bezpłatny wstęp na wystawę i konferencje
W obydwa dni targów bezpłatnie można zwiedzać wystawę ponad 300 przedsiębiorstw oraz uczestniczyć w pięciu branżowych konferencjach. W środę odbędą się: Konferencja Jagodowa – od godziny 11 do 14.30 – jagodowa, od 14.30 do 17 – porzeczkowa, hala F; Konferencja Sadownicza – od 11 do 15.30, hala D. W czwartek odbędą się: Konferencja Truskawkowa – od 10 do 13.40, hala D; Konferencja Warzywnicza – od 10 do 14, hala C; Konferencja Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone – od 10 do 15, hala F.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie