Tata pobiegł dla synka. Każdy może pomóc niepełnosprawnemu...

  Tata pobiegł dla synka. Każdy może pomóc niepełnosprawnemu Bartusiowi

  Mateusz Bolechowski bolechowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rodzina Orzechowskich w komplecie. Pan Damian dla synka po raz pierwszy przebiegł półmaraton.

  Rodzina Orzechowskich w komplecie. Pan Damian dla synka po raz pierwszy przebiegł półmaraton. ©Mateusz Bolechowski

  Bartuś urodził się bez stopy. Rodzice zbierają pieniądze na protezę. Jego ojciec, Damian Orzechowski, specjalnie dla niego po raz pierwszy przebiegł trasę półmaratonu. Docenił to maratończyk - biznesmen Leszek Wojteczek. Jego fundacja przekazała na ten cel pięć tysięcy złotych.
  Rodzina Orzechowskich w komplecie. Pan Damian dla synka po raz pierwszy przebiegł półmaraton.

  Rodzina Orzechowskich w komplecie. Pan Damian dla synka po raz pierwszy przebiegł półmaraton. ©Mateusz Bolechowski

  SPRAWDZILIŚMY

  Leszek Wojteczek i jego fundacja przekazali na rzecz Bartusia pięć tysięcy żłotych. Mateusz Bolechowski

  Leszek Wojteczek i jego fundacja przekazali na rzecz Bartusia pięć tysięcy żłotych.
  (fot. Mateusz Bolechowski)

  SPRAWDZILIŚMY


  Fundacja Eko Wtórpol Dzieciom Niepełnosprawnym od Was dla Was powstała w 2012 roku. Jej fundatorem - założycielem jest Leszek Wojteczek właściciel skarżyskiej firmy Wtórpol. Organizacja zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, ich rodzinom i opiekunom, Swoje cele realizuje przez niesienie pomocy finansowej, i rzeczowej. Źródłem dochodu fundacji jest procent od zebranej odzieży z pojemników firmy Wtórpol. Osoby potrzebujące wsparcia mogą kontaktować się z fundacją pod adresem: fundacja@wtorpol.com.pl. Każdego miesiąca Eko Wtórpol przeznacza na ten cel 60 tysięcy złotych.  - Bartek miał pecha - mówią jego rodzice, Karolina i Damian Orzechowscy z Suchedniowa.
  On jest szkolnym pedagogiem, żona terapeutką. Z niewiadomych powodów chłopiec urodził się bez stopy, za to z zespołem wad wrodzonych. Szczęśliwie śliczny blondasek rozwija się prawidłowo, choć istniało zagrożenie, że tak nie będzie. - To bardzo wesoły, dzielny facet - mówią młodzi małżonkowie o swoim 13 - miesięcznym synku. Chcieliby dla niego jak najlepiej. Potrzebna jest profesjonalna proteza stopy i rehabilitacja. To niestety kosztuje. - Zbieramy pieniądze na protezę zachowującą się jak stopa zdrowego człowieka. Musimy mieć kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi pan Damian. Nawiązali współpracę z fundacją Zdążyć z Pomocą i portalem Domore. Kilka miesięcy temu nasz rozmówca zaczął trenować bieganie. Dla syna.

  Pierwszy półmaraton

  Damian Orzechowski postanowił, że dla syna przebiegnie maraton. Ćwiczyć zaczął w maju tego roku, w sobotę podjął pierwszą próbę. Wystartował w Półmaratonie Rejów. Do przebiegnięcia było ponad 20 kilometrów. Udało się. - Pod koniec było ciężko, ale dobiegłem, z czasem poniżej dwóch godzin - cieszy się suchedniowianin. A mecie czekała na niego dumna rodzina. Jak się okazało, wysiłek się opłacił. O tym, dlaczego biegnie młody ojciec, dowiedzial się główny sponsor półmaratonu, prywatnie zapalony maratończyk, Leszek Wojteczek. Postanowił pomóc.

  Pomogli Bartkowi, pomogą innym

  Gdy po zakonczeniu biegu na scenie stanęłi olimpijscy mistrzowie, w tym tegoroczni medaliści igrzysk Zofia Klepacka i Adrian Zieliński, zaproszono również Damiana Orzechowskiego z synkiem. Jacek Wszoła dumnie zaprezentował czek na pięćtysięcy złotych, który szef Wtórpolu przekazał dla małego Bartka. - Stworzyliśmy fundację, która każdego miesiąca przekazuje niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży pieniądze i pomoc rzeczową wartości 60 tysięcy złotych. Prosimy o kontakt osoby, które potrzebują pomocy. Wiem, jakim wysiłkiem są biegi i podziwiam determinację taty tego chłopca. Dlatego przekazaliśmy te pieniądze i chętnie wesprzemy innych - powiedział nam biznesmen.
  Młodemu ojcu gratulowali olimpijczycy, Zofia Noceti – Klepacka, Szymon Kołecki, Jacek Wszola i Adrian Zieliński. Mateusz Bolechowski

  Młodemu ojcu gratulowali olimpijczycy, Zofia Noceti - Klepacka, Szymon Kołecki, Jacek Wszola i Adrian Zieliński.
  (fot. Mateusz Bolechowski)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie zdjęć