Tęcza Gowarczów górą w A-klasowych derbach z Radiatorsem Stąporków

KAR
W weekend zainaugurowany został nowy sezon w klasie A. W meczu grupy pierwszej doszło do derbów powiatu koneckiego, w których w związku z reorganizacją rozgrywek uratowany przed spadkiem do klasy B Radiator$ Stąporków podejmował Tęczę Gowarczów.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy w 25 minucie objęli prowadzenie. Golkipera gospodarzy Mateusza Żaka pokonał Marcin Stolarczyk. Do przerwy Radiator$ szukał okazji do wyrównania, ale jego ataki nie przynosiły efektów. Po przerwie, podobnie, jak w pierwszej połowie lepiej prezentowała się drużyna z Gowarczowa, która swoją przewagę potwierdziła zdobyciem drugiej bramki. W 70 minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Gałązka. Gospodarze chcieli odwrócić losy spotkania, ale ich ataki skutecznie były przerywane przez obrońców z Gowarczowa. Mecz zakończył się zwycięstwem Tęczy 2:0.

W niedzielę drużyny z powiatu koneckiego rozegrają mecze drugiej kolejki. O godzinie 11, Tęcza zmierzy się na własnym boisku z jednym z głównych kandydatów do awansu do klasy okręgowej Orlętami Stawecki Kielce. Natomiast o godzinie 12, ekipa ze Stąporkowa zagra w Miedzianej Górze, gdzie rozegra pojedynek ze spadkowiczem z okręgówki Wichrem.

W pierwszej kolejce Wicher rozgromił na wyjeździe Victorię Mniów 5:1, a Orlęta zremisowały na własnym boisku z ŁKS Łopuszno 1:1.