Tenisiści MKS Czarni Połaniec najlepsi w województwie świętokrzyskim

Dorota Kułaga
Mistrzowie Województwa Świętokrzyskiego 2021 w tenisie stołowym w kategorii kadetów Bartosz Szaniawski (z lewej) i Oskar Sojka oraz trener Andrzej Skowron odbierają puchary za zdobycie tytułu mistrzowskiego. Fot. Archiwum klubu
W minioną niedzielę w Bilczy koło Kielc odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w kategorii kadetów w tenisie stołowym.

W zawodach świetnie spisała się dwójka reprezentantów Czarnych Połaniec. Podopieczni trenera Andrzeja Skowrona zdobyli łącznie aż 6 medali.

Bartosz Szaniawski i Oskar Sojka zostali mistrzami województwa świętokrzyskiego kadetów pokonując w finale 3:1 zawodników Orlicza 1924 Suchedniów Mateusza Michtę i Jakuba Stępnika.

Drugie złoto Bartosz Szaniawski wywalczył w grze deblowej, w której partnerował mu Mateusz Michta. Ten debel pokonał w finale Adama Gumułę i Krzysztofa Marka z „Radości” Porzecze.

Indywidualnie Bartosz Szaniawski zdobył srebrny, a Oskar Sojka brązowy medal w tej kategorii.

Oskar Sojka zdobył ponadto brązowy medal w grze deblowej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani