Tenisiści stołowi Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów z dwoma zwycięstwami i porażką w meczach Ligi Mistrzów

Bartosz Wartałowicz
Zespół z Suchedniowa w drodze do Wels na turniej Ligi Mistrzów
Tenisiści stołowi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów pokonali hiszpański CTT Les Borges 3:0 w debiucie w Lidze Mistrzów. W drugim meczu zespół z powiatu skarżyskiego minimalnie przegrał w Wels z gospodarzami SPG Felbermayr 2:3. Turniej Ligi Mistrzów odbywa się w Wels w Austrii. W czwartek 21 wześnia nasz zespół pokonał drużynę z Czech, z Ostrawy 3:1 i zajął drugie miejsce w turnieju co oznacza dlaszą grę w Pucharze ETTU.

Orlicz wygrał z Les Borges i przegrał z Felbermayr Wels w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów tenisa stołowego

Zespół z Suchedniowa znakomicie zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów z zespołem z Hiszpanii - CTT Les Borges. Bardzo wyrównane pojedynki stoczyli Piotr Cyrnek i Park Jeongwoo, ale ostatecznie obaj zdobyli punkty dla swojej drużyny. Od straconego seta zaczął Robert Floras, ale udało mu się odwrócić wynik i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów pewnie wygrał 3:0.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów - CTT Les Borges 3:0
Park Jeongwoo - Marc Duran 3:2 (11:8, 8:11, 8:11, 11:6, 6:1)
Robert Floras - Joan Masip 3:1 (6:11, 13:11, 11:2, 11:8)
Piotr Cyrnek - Norbert Tauler 3:2 (9:11, 11:9, 8:11, 11:1, 6:2)

W drugim spotkaniu z zespołem z Austrii znowu lepiej rozpoczął Orlicz. Robert Floras po pięciu setach pokonał Andreasa Levenko. Bardzo dobrą formę potwierdził również Park Jeongwoo, który również pokonał Levenko 3:0. Piotr Cyrnek w swoim starciu okazał się gorszy od Felixa Wetzela. Na nieszczęście dla Orlicza w dobrej dyspozycji był tenisista gospodarzy - Jirzi Martinko, który po pięciosetowych bojach pokonał Roberta Florasa oraz wspomnianego już koreańczyka Parka Jeongwoo.

Global Pharma Orlicz 1924 – SPG Felbermayr Wels 2:3
Robert Floras – Andreas Levenko 3:2 (11:8, 3:11, 11:9, 5:11, 6:2)
Park Jeongwoo – Jirzi Martinko 2:3 (9:11, 13:11, 11:6, 9:11, 2:6)
Piotr Cyrnek – Felix Wetzel 2:3 (9:11, 14:12, 7:11, 11:5, 2:6)
Park Jeongwoo – Andreas Levenko 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)
Robert Floras – Jirzi Martinko 2:3 (11:13, 8:11, 11:8, 12:10, 5:6)

W ostatnim meczu grupowym Orlicz zagra z TTC Ostrava. Mecz w czwartek 21 września, początek o godzinie 17.