Tenisiści stołowi zakończyli olimpijski finał w Kazimierzy

ALI
Sandra Wabik z Nadarzyna była „królową olimpiady” w tenisie stołowym – zdobyła cztery medale. Fot. Adam Ligiecki
30 medali rozdano podczas zakończonych w niedzielę finałów tenisa stołowego XV Ogólnopolskiej Olimpiady w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2009 w Kazimierzy Wielkiej.

Kadeci (rocznik 1994-95) walczyli w turniejach indywidualnych oraz drużynowym. Zgodnie z oczekiwaniami, najwięcej medali zdobyli reprezentanci województwa mazowieckiego. Gwiazdą finałów była Sandra Wabik. Niespełna 14-letnia pingpongistka, grająca w klubie GLKS Nadarzyn, zdobyła aż cztery medale: trzy złote - w singlu, deblu (z koleżanką klubową Karoliną Komosińską) i mikście (z Michałem Bańkoszem w Wrocławia), a także srebrny w klasyfikacji zespołowej. Tytuł mistrzowski w singlu chłopców wywalczył Konrad Kulpa z Lublina, który wygrał również debla (w parze z Kamilem Puchalskim z Białegostoku).

W punktacji województw wygrało Mazowieckie, w klasyfikacji klubów GLKS Nadarzyn. Województwo świętokrzyskie, jako jedyne, nie miało swoich reprezentantów w olimpijskich finałach tenisa stołowego.